Suriname neemt officieel deel aan de World Expo 2025 in Osaka, Japan. Deaankondiging vond plaats in het Lallarookh-gebouw op maandag 24februari, waar vertegenwoordigers van de regering, het bedrijfsleven enmaatschappelijke organisaties bijeenkwamen. De editie van 2025 vindt plaats van 13 april tot 13 oktober en staat in het teken van het thema “Designing Future Society for Our Lives”.
De World Expo wordt om de vijf jaar gehouden en duurt zes maanden. Suriname heeft gekozen voor het subthema “Empowering Lives”, met “Source of Life” alsthema voor het nationale paviljoen. Commissioner General Bidia Bissumbhar lichtte toe dat dit thema de natuurlijke rijkdom van Suriname benadrukt, waarbij 90% van het landoppervlak uit bosgebied bestaat. De deelname biedt het land een internationaal platform voor economische en diplomatieke samenwerking, evenals kennisuitwisseling en profilering.
De Expo verwelkomt tussen de 150 en 192 deelnemende landen en trekt miljoenen bezoekers. Een van de hoogtepunten van de lancering was de presentatie van “Gronnjan”, een 45 minuten durende voorstelling waarin de culturele waarden van Suriname worden belicht. Deze productie zal tijdens de Expo in Osaka worden vertoond.
Bij de aankondiging waren verschillende ministers aanwezig, waaronder Henri Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur), Albert Ramdin (Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking), Uraiqit Ramsaran (Toerisme, Communicatie en Transport) en Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu).
De regeringsfunctionarissen benadrukten het belang van een sterke internationale vertegenwoordiging en riepen op om Suriname op een waardige manier te presenteren. Minister Ramdin gaf aan dat de Expo een strategische kans biedt om het land internationaal te positioneren op het gebied van cultuur, natuur en economie. Minister Ori verzekerde dat de regering de deelname volledig zal ondersteunen.
- Schadevergoeding padieboeren eindelijk uitbetaald..
- Suriname krijgt internationale award voor herstructurering …..
- Harriette Louise Loe – Liew..
- SWM 93 jaar: ‘Uitdagingen omzetten in kansen’ (2/slot)..
- Suriname ontvangt LatinFinance’s 2024 Award..
- President van Panama hekelt Amerikaanse ‘leugens̵…..
- Onvrede onder zorgmedewerkers: Financiële afspraken opnieuw…..
- Wilgo M. Pengel: Een pionier in multimedia en cultuurpromot…..
- Suriname houdt vast aan standpunt om geen visvergunningen t…..
- Hypocrisie NDP..
- Markoesateelt weer opgepakt door de regering..
- VHP niet principieel tegen samenwerking met specifieke part…..
- NAS versterkt culturele samenwerking met India..
- Surinaamse bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken t…..
- Stabiele internetverbinding voor scholen Lelydorp..
- Ideaal leiderschap; behoeften van een samenleving..
- Onthulling ‘Lezend Kind’ op Samuel Glocklerschool in Commew…..
- President Ali: “Suriname op drempel van transformatie, maar…..
- Afreximbank bereid investeren in Suriname aan te moedigen..
- Dienst Watervoorziening kampt met vervuilde waterinstallati…..
- VN-chef waarschuwt Trump voor etnische zuiveringen in Gaza..