Suriname neemt officieel deel aan de World Expo 2025 in Osaka, Japan. Deaankondiging vond plaats in het Lallarookh-gebouw op maandag 24februari, waar vertegenwoordigers van de regering, het bedrijfsleven enmaatschappelijke organisaties bijeenkwamen. De editie van 2025 vindt plaats van 13 april tot 13 oktober en staat in het teken van het thema “Designing Future Society for Our Lives”.
De World Expo wordt om de vijf jaar gehouden en duurt zes maanden. Suriname heeft gekozen voor het subthema “Empowering Lives”, met “Source of Life” alsthema voor het nationale paviljoen. Commissioner General Bidia Bissumbhar lichtte toe dat dit thema de natuurlijke rijkdom van Suriname benadrukt, waarbij 90% van het landoppervlak uit bosgebied bestaat. De deelname biedt het land een internationaal platform voor economische en diplomatieke samenwerking, evenals kennisuitwisseling en profilering.
De Expo verwelkomt tussen de 150 en 192 deelnemende landen en trekt miljoenen bezoekers. Een van de hoogtepunten van de lancering was de presentatie van “Gronnjan”, een 45 minuten durende voorstelling waarin de culturele waarden van Suriname worden belicht. Deze productie zal tijdens de Expo in Osaka worden vertoond.
Bij de aankondiging waren verschillende ministers aanwezig, waaronder Henri Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur), Albert Ramdin (Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking), Uraiqit Ramsaran (Toerisme, Communicatie en Transport) en Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu).
De regeringsfunctionarissen benadrukten het belang van een sterke internationale vertegenwoordiging en riepen op om Suriname op een waardige manier te presenteren. Minister Ramdin gaf aan dat de Expo een strategische kans biedt om het land internationaal te positioneren op het gebied van cultuur, natuur en economie. Minister Ori verzekerde dat de regering de deelname volledig zal ondersteunen.
- Edwin Franciscus De Noten (86) Diemen/Amsterdam 16-2-2025..
- 16 politieke partijen hebben afspraak met CHS..
- Wegomlegging Nieuwe Haven..
- Column: Overloop polonaise in volle gang..
- President neemt deel aan 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Hernhutterstraat overbelast: verkeer- en gezondheidsrisico’…..
- Bhikharie geschokt door aanwezigheid King bij ABOP-manifest…..
- Minister Mathoera: ‘Mijn doel is Suriname te dienen’..
- Amafo terug naar ABOP, sluit zich aan bij strijd tegen armo…..
- VLS stopt onderhandelingen met OPSTU..
- Tropenbos Suriname focust dit jaar verder op versterking va…..
- Justitiële delegatie Curaçao volgt inkijkstage bij Juspol..
- VK biedt Oekraïne vredestroepen aan, Europese vastberadenhe…..
- Jongen loopt hoofdwond op na speelse ruzie met broer..
- Drie verdachte van diefstal gascilinders aangehouden..
- Bromfietser die in verboden rijrichting rijdt gewond na aan…..
- Rechtszaak cocaïnesmokkel in SLM-Toestel voortgezet..
- Zestiger omgekomen bij brand..
- TotalEnergies start nieuwe exploratieboring bij Blok 64 in …..
- Onzekerheid over import Braziliaans vee..
- Surinaamse U-17 voetbalselectie ontbreekt op CONCACAF-toern…..