Suriname neemt met een kleine, zorgvuldig samengestelde delegatie deel aan de vijftiende editie van het Caribisch Festival van de Kunsten (CARIFESTA XV), dat van 22 tot en met 31 augustus 2025 plaatsvindt in Barbados. Tijdens een persconferentie op 11 augustus, gaf de pas geïnstalleerde CARIFESTA-commissie toelichting op de voorbereiding en het belang van de Surinaamse deelname.
Met een beschikbaar budget van 63.000 US-dollar is het oorspronkelijke plan voor een delegatie van ruim tachtig personen teruggebracht naar 36 deelnemers.
Mogelijk worden daar nog vier essentiële artiesten aan toegevoegd. Daarnaast reizen enkele kunstenaars op eigen kosten af naar Barbados, en wordt ook zelfstandige deelname aangemoedigd.
De Surinaamse afvaardiging vertegenwoordigt het land op het gebied van beeldende kunst, dans, podiumkunst en culinaire tradities. Commissievoorzitter Roseline Daan benadrukte dat deze selectie recht doet aan de culturele rijkdom van Suriname.
“Als CARICOM-portefeuillehouder voor onder meer cultuur, past het thema van CARIFESTA XV uitstekend bij onze diversiteit en sterke culinaire identiteit. Het biedt een unieke kans om Suriname internationaal te profileren en ons toerisme te stimuleren”, aldus Daan. Het officiële Surinaamse CARIFESTA-lied is ‘Together as One’, een bestaande productie van Q-Time. Het soca-nummer bevat kaseko-invloeden en baithakgana-ritmes en sluit aan bij het thema van verbinding. Volgens cultuurdirecteur Dweight Warsodikromo is de deelname ook strategisch van belang.
“Barbados is een toeristische hotspot in de regio. Het festival biedt ons een waardevol podium om de veelzijdigheid van onze cultuur zichtbaar te maken, zowel regionaal als daarbuiten.”
Suriname presenteert zich in Barbados met een sterke culturele delegatie en wil daarmee bijdragen aan de internationale erkenning van zijn artistieke en cultureel potentieel.
The post Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados ..
- Misiekaba: ‘Ook in Wageningen moet er goede zorg zijn’..
- Minister Currie: ‘Peer-to-peer discussies sleutel tegen pes…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting patiënte in ziekenh…..
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….