De recente actie van de Guyana Revenue Authority (GRA) tegen de ondernemer Azruddin Mohamed toont aan, hoe een effectieve belastingdienst kan optreden tegen onverklaarde rijkdom. Mohamed kreeg een belastingaanslag van ruim 900 miljoen Guyanese dollar, na onderzoek naar de waarde en belastingvrijstellingen van zijn luxe voertuigen. Suriname zou een voorbeeld kunnen nemen aan deze grondige controle, want ook hier zien we ‘zakenlieden’ met exorbitante rijkdom zonder duidelijke herkomst.
De GRA ontdekte onderwaarderingen bij meerdere luxe voertuigen, waaronder een Toyota Land Cruiser, een Lamborghini Roadster en een Ferrari 488. Dit leidde tot een aanzienlijke belastingcorrectie. De autoriteit eist nu binnen veertien dagen betaling of een bewijs dat de aangiften correct waren, anders volgen handhavingsmaatregelen zoals inbeslagname.
Suriname kent soortgelijke gevallen, waarbij personen met een dubieuze financiële achtergrond dure auto’s rijden en grote vastgoedportefeuilles beheren. Maar in plaats van een lakse houding is een strengere aanpak nodig, inclusief hoge boetes en mogelijke vervolging, als de herkomst van rijkdom niet kan worden verantwoord. In veel gevallen wijst een gebrek aan transparantie op mogelijke witwaspraktijken, en zonder effectieve handhaving blijft dit probleem voortbestaan.
De Guyanese aanpak toont aan dat belastingontduiking niet slechts een administratief probleem is, maar een bedreiging voor eerlijke concurrentie en economische rechtvaardigheid. Suriname zou er goed aan doen dit voorbeeld te volgen en streng op te treden tegen belastingfraude en witwaspraktijken, zodat financiële integriteit en transparantie worden gewaarborgd.
The post SURINAME KAN EEN VOORBEELD NEMEN AAN GUYANA ..
- Braziliaanse onderzeeboot met 6,6 ton coke onderschept bij …..
- VS minister Rubio is content met ontwikkelingen Suriname..
- Zaron: veelzijdige artiest die liefde en cultuur samenbreng…..
- Amerikaanse minister Rubio brengt kort bezoek aan Suriname..
- Resultaten veiligheidsoperatie van gemengd team Regio Param…..
- Argument PVP over demotivatie kandidaten ‘zeer lastig’..
- APP ‘ready’ om verandering te brengen in politiek bestu…..
- ‘Suriname in slechts enkele jaren op een ontwikkelingspad t…..
- ‘Parijs’ (praat Nederlands met me) 10 jaar..
- Amerikaanse minister Rubio in gesprek met president..
- President Santokhi wijst tijdens bezoek aan moskee op succe…..
- VS beloven steun aan Guyana tegen bedreigingen uit Venezuel…..
- Politieke strijd en economische vooruitzichten: Wat heeft S…..
- Amerikaanse minister Rubio geland op Zanderij..
- De Kiesregeling onder vuur!..
- Minister Landvreugd mag niet met de verkiezingen bemoeien!..
- Paranen wensen uitstel inwerking treding nieuw BW vanwege o…..
- Studententoelage via Uni5Pay en bankoverschrijvingen..
- Leerlingen van AMS vragen minoWC om snel met oplossing te k…..
- Santokhi woont Iftar bij en benadrukt belang van gebed ..
- RIJK REKENEN..