Suriname staat op het punt om zijn eerste inkomsten te genereren uit de verkoop van carbon credits (koolstofkredieten). Volgens minister Patrick Brunings van Olie, Gas en Milieu, kunnen de eerste koolstofkredieten binnen zes maanden worden aangeboden op de internationale markt.
“Alles is goed voorbereid”, zei Brunings afgelopen woensdag. “We moeten de verkoop goed in de markt zetten om serieuze kopers aan te trekken.”
Het verkoopmodel dat Suriname wil hanteren, vertoont gelijkenissen met dat van buurland Guyana, maar het is volgens de minister betrouwbaarder, veiliger en waardevaster. “Juist daarom heeft het proces iets langer geduurd, maar we staan nu aan de vooravond van een belangrijke stap”, aldus Brunings.
De eerste fase van de verkoop geldt als een pilotproject. Na afronding volgt een evaluatie en zullen waar nodig, aanpassingen worden doorgevoerd. Brunings benadrukt dat dit traject nieuw is voor Suriname en dus zorgvuldigheid vereist.
Carbon credits zijn verhandelbare certificaten die de reductie van één ton CO₂ of een vergelijkbare hoeveelheid van een ander broeikasgas, vertegenwoordigen.
Ze worden gebruikt om de uitstoot van broeikasgassen te compenseren, onder meer door te investeren in duurzame projecten zoals hernieuwbare energie, energie-efficiëntie en bosbehoud.
Door de verkoop van deze credits kan Suriname niet alleen financiële middelen genereren, maar ook bijdragen aan de wereldwijde strijd tegen klimaatverandering. Bedrijven en overheden wereldwijd kopen dergelijke credits om hun eigen uitstoot te compenseren en zo milieudoelstellingen te behalen.
The post Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credits ..
- Natin levert nieuwe lichting olie- en gasprofessionals af..
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport: ‘Leave no one be…..
- Zesjarige verdrinkt in Saramaccakanaal..
- Hof van Justitie stelt oordeel over vervolging Hoefdraad ui…..
- Concacaf-avontuur Transvaal snel voorbij..
- OM: Fysiek meer dan USD 10.000 vervoeren is strafbaar zonde….
- Gracia Valies – Ormskirk: veel nodig om onderwijs op poten …..
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg hekelen vestiging Gol…..
- West Indian Vibes maakt indrukwekkend debuut op Zomercarnav…..
- OM: in- of uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft economisc…..
- President Simons bezoekt Buitenlandse Zaken..
- Geld verdwenen bij Narcotica Brigade..
- Tropenbos Suriname traint dorpsgemeenschappen in duurzaam b….
- Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credit…..
- President Simons: Diplomatie moet economische groei Surinam…..
- Gopal: Jeugdraad krijgt eigen onderkomen en vaste vergaderr…..
- NATIN-studenten klaar voor inzet in groeiende energiesector….
- Aanvang strafzaak tegen Danielle Veira uitgesteld naar 15 a…..
- De toekomst van het onderwijs: Docenten aan het woord..
- Twee militairen aangehouden in berovingszaak Sunparklaan..
- Sudhar en Friends spelen gelijk in Sterrentoernooi..