Het gebouw van De Nationale Assemblée.
Foto: DNA
De allereerste vergadering van het nieuw parlement wordt later vandaag gehouden. Tijdens de Buitengewone Openbare Vergadering O.01 zullen de voorzitter en vicevoorzitter van De Nationale Assemblée (DNA) gekozen worden. Op agenda staat de sluiting van de huidige zittingsperiode en opening van de nieuwe zittingsperiode. Voorafgaand hieraan zullen de geloofsbrieven onderzocht worden van de nieuw gekozen parlementariërs, waarna de eventuele toelating zal plaatsvinden in een bijeenkomst bij het parlement.
De feiten rond deze dag:
Om 09:00 uur zal het portret van scheidend voorzitter Marinus Bee aan de galerij van voorzitters worden toegevoegd.
De vergadering wordt geleid door Rabindre Parmessar (NDP) als fungerend voorzitter. Hij is zaterdag geïnstalleerd door president Santokhi.
Om 10:00 uur start de beëdiging van de gekozen leden.
Om 13:00 uur wordt de buitengewone openbare vergadering O.01 gehouden.
De NDP, NPS, ABOP, BEP, PL en A20 zijn voornemens een coalitie te vormen. De VHP is dan de enige partij in de oppositie.
Zoals de samenwerking nu is, heeft de coalitie 34 zetels en de oppositie 17.
De kandidaten voor het voorzitter- en vicevoorzitterschap zijn nu respectievelijk Ashwin Adhin (NDP) en Ronnie Brunswijk (ABOP).
Het is onduidelijk als de VHP ook een kandidatenlijst indient voor de leidinggevende posities in DNA. Dit is wel de verwachting.
Brunswijk zou bij het aanvaarden van zijn vicevoorzitterschap in DNA, van rechtswege vicepresident af zijn. De functies zijn wettelijk niet verenigbaar.
Ivanildo Plein komt op de plek van de overleden gekozen parlementariër Patricia Etnel.
Van de 51 gekozen parlementariërs hadden twee niet bewilligd: Etnel (NPS) en Keshawpersad Goerdat (ABOP). Op zijn plaats komt David Abiamofo.
Van de 51 parlementariërs zijn 5 bij voorkeur gekozen: Ashwin Adhin (NDP) Ingrid Bouterse (NDP), Krishna Mathoera (VHP), Marciano Dasai (VHP), Mielando Atompai (NPS). Vier anderen hebben meer dan de kiesdeler behaald, maar waren lijsttrekker: Chan Santokhi (VHP), Jennifer Simons (NDP), Ronnie Brunswijk (ABOP) en Gregory Rusland (NPS).
Er zijn 35 mannelijke en 16 vrouwelijke parlementariërs.
Verhouding woondistrict parlementariërs: Paramaribo (27), Wanica (8), Commewijne (3), Sipaliwini (3), Brokopondo (3), Saramacca (3), Nickerie (3), Para (1).
De installatie is slechts de eerste vorm van het parlement. Hierna kunnen er opschuivingen plaatsvinden indien parlementariërs kiezen voor een bestuurlijke functie bij de regeringsformatie. Het is van Simons en Rusland al bekend dat zij verder willen schuiven.
- Twee personen op heterdaad betrapt bij diefstal van gascili…..
- Hakrinbank presenteert sterke jaarresultaten en groeiperspe…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en het verberg…..
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point..
- 66-jarige man in ziekenhuis overleden na verkeersongeval me…..
- SML-play-off van start: Notch vs PVV en Voorwaarts vs Inter…..
- GOw2 heropent duurzaam selfservice-tankstation aan Mahonyla…..
- Sleur: ‘Cyanide en arseen in stuwmeer is tikkende tijdbom o…..
- Verdachte in verzekering gesteld na bedreiging buurvrouw..
- Verdachte in verzekering gesteld wegens vernieling..
- Wegomlegging tijdens installatie nieuw parlement..
- Pieter Kooistra..
- Marléne Hariette Norma Roberts – Le Blanc..
- Herdenken en vieren..
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzit…..
- GOw2 Mahonylaan heropend na renovatie van USD 1,8 miljoen..
- Joël ‘Bordo’ Martinus in Franse cel..
- PRO-ondervoorzitter hekelt houding VHP na verkiezingsnederl…..
- Bordo aangekomen in Frankrijk na uitlevering door Brazilië..
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur..
- Dodelijk verkeersongeval met Pickup aan Flamingoweg in Nick…..