De Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) treedt op als gastheer van het 16e Port State Control (PSC) Seminar van het Caribbean Memorandum of Understanding (CMOU). Tijdens dit evenement, dat gehouden wordt van 2 tot en met 5 juni 2025, komen Port State Control Officers uit 18 landen samen om kennis en ervaring te delen over de meest recente ontwikkelingen in havenstaatcontrole. Bryan Ristie, manager maritieme administratie van de MAS, benadrukt het belang van deze training voor Suriname: “Deze opleiding is cruciaal om onze haven schoon te houden.” Het seminar wordt gehouden op het terrein van de MAS in Paramaribo.
Volgens Ristie ligt de focus van Suriname tijdens het PSC-seminar op maritieme milieu-inspecties. Het seminar benadrukt vooral de bescherming van het milieu aan boord van internationale schepen. Inspecteurs uit het Caribisch gebied worden getraind om te controleren of schepen voldoen aan internationale verdragen zoals MARPOL, met speciale aandacht voor de delen 4, 5 en 6, die respectievelijk betrekking hebben op afvalwater (riool), vast afval (zoals plastic en papier) en schadelijke uitstootgassen zoals broeikasgassen (CO₂).
Deze inspecties zijn van groot belang voor de veiligheid, hygiëne en het milieu in Surinaamse havens. Naast het controleren van systemen en certificaten, wordt ook beoordeeld of de bemanning voldoet aan de STCW-kwalificaties. Suriname past een risico-gebaseerde selectie toe, waarbij oudere of eerder gemelde schepen vaker worden geïnspecteerd. Deze training is essentieel voor Suriname en versterkt tevens de regionale samenwerking binnen het Caribbean Memorandum of Understanding on Port State Control (CMOU).
Jodi Barrow, secretaris-generaal van de CMOU, geeft aan dat de CMOU trainingsdata gebruikt om gerichte inspecties en capaciteitsopbouw te ondersteunen. Volgens haar vormen gegevens uit seminars en on-the-job trainingen een belangrijke basis voor de jaarlijkse inspectiecampagnes. De seminars richten zich op onderwerpen als schipveiligheid, maritieme vervuiling, documentatie, certificering en levensreddende uitrusting. Barrow: “Er is zorg over de afname van het aantal inspecties in 2024 ten opzichte van 2023, wat tijdens de jaarlijkse bijeenkomst in juni of juli zal worden besproken.
De CMOU zet zich in voor harmonisatie, vooral voor landen met beperkte inspectiecapaciteit.” Er wordt daarnaast aandacht gegeven aan regionale samenwerking via peer-to-peer training, waarbij landen met meer expertise andere lidstaten helpen. Ook speelt internationaal overleg met de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) een belangrijke rol bij het versterken van de handhaving van regelgeving in de regio. Netwerken en het uitwisselen van best practices blijven bovendien een essentieel onderdeel van elk seminar. “Ons doel is om de menselijke capaciteiten te verbeteren”, aldus de secretaris-generaal van de CMOU.
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoog…..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..
- Bromfietser botst tegen EBS-mast en overlijdt..
- Bollywood Filmfestival na ruim tien jaar terug..
- KPS evalueert verkiezingsveiligheid: “Rustig en ordelijk ve…..
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..