Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — Suriname is van 12 tot en met 14 oktober voor het eerst gastland van de Annual General Meeting, Conference and Exhibition van de Caribbean Shipping Association (CSA). Dit jaar wordt de algemene vergadering voor de 55ste keer gehouden. Er worden naast deelnemers uit eigen land gasten uit onder meer het Caribisch Gebied en Latijns-Amerika verwacht. Een belangrijk doel van de conferentie is het versterken van de samenwerking en connectiviteit in het Caribisch Gebied.
Deelnemende landen en organisaties krijgen de mogelijkheid hun diensten en producten aan elkaar en bezoekers onder de aandacht brengen. Vanessa Aman van Havenbeheer vertelde tijdens de infosessie van maandag dat dit voor Surinaamse bedrijven en organisaties een uitgelezen kans is om zich op regionaal en internationaal niveau te laten zien. Ze krijgen de mogelijkheid om duurzame samenwerkingen aangaan, internationale contacten te leggen en nieuwe investeringsmogelijkheden aan trekken of de mogelijkheid daartoe af te tasten. Op nationaal niveau draagt het evenement bij aan de internationale zichtbaarheid en versterkt het de positie van Suriname binnen de Caribische maritieme sector.
“Het is een unieke gelegenheid voor onze bedrijven, maar ook voor ons land als logistieke en toeristische bestemming.”Reza Karg
Havenbeheer noemt de conferentie niet alleen inhoudelijk waardevol, maar ook een strategische kans voor Suriname. “Het is een unieke gelegenheid voor onze bedrijven, maar ook voor ons land als logistieke en toeristische bestemming. Bezoekers maken kennis met onze multiculturele samenleving en krijgen de mogelijkheid om direct in contact te treden met lokale ondernemers”, zei Reza Karg, manager Corporate Affairs bij Havenbeheer.
Programma
Het programma richt zich op ontwikkelingen die de mondiale scheepvaart- en logistieke sector beïnvloeden. Thema’s zoals geopolitieke instabiliteit, digitale transformatie, groene infrastructuur en de energietransitie staan centraal. Eén van de hoogtepunten moet de bijdrage van Lars Jensen, CEO van Vespucci Maritime, worden. Hij zal de lezing ‘Turmoil in Shipping and Geopolitics – What Comes Next?’ verzorgen.
Ook leiderschap en persoonlijke ontwikkeling krijgen aandacht. Mireille Berggraaf van Dutch Leadership Development zal de sessie over leiderschap en soft skills in een competitieve sector leiden. Daarnaast komen technologische innovaties uitgebreid aan bod, met discussies over kunstmatige intelligentie in maritieme operaties, digitale risicobeheersing en cybersecurity.
In panelgesprekken komen onder meer aan de orde tekortkomingen in maritiem en multimodaal transport, modernisering van douaneprocessen, klimaatbestendige infrastructuur en groene scheepvaartroutes. Er staan ook rondetafelgesprekken gepland over ‘slimme’ havens, décarbonisatie, ontwikkeling van maritiem personeel, voedseltoeleveringsketens, samenwerking tussen cruises en vracht, en de versterking van digitale systemen voor havens en scheepvaart. Ook de invloed van wijzigingen in het Amerikaanse handelsbeleid op de regionale maritieme sector zal worden besproken.
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..
- Korpschef Isaacs uit functie gezet..
- Minister Misiekaba: AZP kampt met schuld van ruim SRD 285 m…..
- Korpschef Bryan Isaacs ontheven uit functie..
- Ramdin in opspraak: Luxe, vriendjespolitiek en stilzwijgen …..
- TotalEnergies overweegt hogere olieproductie voor GranMorgu..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.