Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “Het is een unieke gelegenheid om Suriname uit te dragen. Bezoekers leren ons land kennen, ervaren onze multiculturele samenleving en maken kennis met lokale bedrijven.” Dat zei Reza Karg, manager Corporate Affairs bij Havenbeheer, tijdens een informatiebijeenkomst in de Ballroom van Torarica over de jaarlijkse conferentie van de Caribbean Shipping Association (CSA). Van 12 tot en met 14 oktober is Suriname gastland van dit evenement, dat wordt georganiseerd door Havenbeheer in samenwerking met diverse lokale partners.
De Annual General Meeting, Conference and Exhibition van de CSA combineert de interne jaarvergadering van de leden met een congres dat een breder publiek aantrekt. Volgens Karg is het geen standaard bijeenkomst, maar een platform waar actuele thema’s in de sector centraal staan. “De invulling wordt door de CSA bepaald, maar wij hebben aangedragen aandacht te besteden aan onderwerpen, zoals vergroening en de energietransitie in de scheepvaart”, vertelde hij.
“Ons doel is duidelijk: exposure. We willen dat bedrijven, investeerders en internationale partners ons land leren kennen, contacten leggen en mogelijkheden ontdekken voor samenwerking”Reza Karg
Duurzaamheid is dit jaar een belangrijke rode draad. Havenbeheer streeft ernaar een carbon-neutrale logistieke partner te worden. “Op een conferentie als deze kom je in contact met andere spelers die dezelfde ambitie hebben en die kennis, technologie en oplossingen kunnen aanreiken om die visie te realiseren”, aldus Karg.
Kansen voor Surinaamse bedrijven
Het feit dat Suriname gastland is, opent volgens de manager de deur voor het lokale bedrijfsleven. “De drempel voor deelname wordt aanzienlijk verlaagd. Er zijn geen transport- of verblijfskosten in het buitenland en bedrijven komen direct in contact met internationale en Caribische partners.”
Tijdens de informatiebijeenkomst van maandag werd aangegeven dat er ongeveer driehonderd buitenlandse en 150 lokale deelnemers worden verwacht. Er is afgestemd met hotels, transportbedrijven en luchtvaartmaatschappijen om bezoekers goed te faciliteren. Ook de prijzen voor deelname en de locaties van de verschillende programmaonderdelen zijn inmiddels bekendgemaakt.
Exposure
Met de conferentie wil Havenbeheer de zichtbaarheid van Suriname versterken en nieuwe samenwerkingen stimuleren. “Ons doel is duidelijk: exposure. We willen dat bedrijven, investeerders en internationale partners ons land leren kennen, contacten leggen en mogelijkheden ontdekken voor samenwerking.”
De conferentie is niet alleen een zakelijk evenement, maar ook een moment van profilering voor Suriname. “Het is een vorm van branding, niet alleen voor bedrijven, maar ook voor Suriname als bestemming voor logistiek, handel en toerisme”, verklaarde Karg. Alle betrokken partijen – van hotels en transportbedrijven tot de luchtvaart en toeristische organisaties – werken samen om het evenement in goede banen te leiden.
Naast de conferentie komt er een beurs waar bedrijven hun producten, diensten en innovaties kunnen presenteren. Surinaamse ondernemingen, waaronder Havenbeheer en partners als Suriname Hospitality and Tourism Association (Shata), zullen zichtbaar aanwezig zijn.
Competitie en erkenning
Een speciaal onderdeel van de CSA-conferentie is de jaarlijkse award die op de tweede avond wordt uitgereikt. Bedrijven dingen mee naar de prijs op basis van criteria, zoals efficiëntie, milieubeleid, genderbeleid en productiviteit. Suriname is in het verleden al verschillende keren in de prijzen gevallen, wat bijdroeg aan de internationale erkenning van de nationale haveninfrastructuur.
De CSA fungeert als gezamenlijke stem voor de scheepvaartsector in de regio. “Het Caribisch Gebied is geografisch verspreid en heeft een centrale organisatie nodig die de belangen van de industrie behartigt. Bijeenkomsten zoals deze zijn cruciaal voor kennisuitwisseling en het realiseren van gezamenlijke doelen.”
De informatiesessie en presentatie werd maandag geleid door Vanessa Aman, manager Corporate Strategy & Commercial Service bij Havenbeheer. Aan het einde van de bijeenkomst hadden aanwezigen ruimte om vragen te stellen en met elkaar te brainstormen.
- Wie beschermt ons land nu?..
- Nicolina Elisabeth Enser..
- Inflatie stijgt naar 8 procent, wisselkoers verder onder dr…..
- OGA pakt binnenstad aan met bermonderhoud..
- President Simons: ‘Zero tolerantie voor corruptie’..
- Oplevering nieuwe toilettengroep praktijkcentrum Drambrande…..
- KPS buurtmanagers starten drie betekenisvolle projecten.
- ‘Gouden koe’ beetpakken..
- Jaloerse vrouw aangehouden na gewelddadige aanval bij ABOP-…..
- Ex-kartelbaas Ismael “El Mayo” Zambada bereid schuld te bek….
- Macron wil vierzijdig overleg over Oekraïne met Europa.
- Baasaron zoekt partnerschap met bedrijfsleven: intentie, ma….
- Grondconflict in Reeberg: Familie claimt verkaveling van hu….
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen op vuilstor…..
- Haat is hun wapen – en jij bent het slachtoffer.
- Drake ontvangt gesigneerd George “The Iceman” Gervin-tr….
- ‘Superman’ en ‘F1’ duwen naar $600 miljoen aan de box offic….
- Busta Rhymes ontvangt ‘Hip Hop Icon Award’ op ‘Harlem Day 2….
- TCT-minister voert overleg met Bond voor Bus- en Boothouder…..
- Historisch optreden Aptijt op Lowlands: ‘We verdienen onder…..
- Prestatie leerlingen VO-scholen ernstig onder niveau..