De UNCAC Review, georganiseerd door het United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) en het ministerie van Justitie en Politie, vond plaats op 11 februari 2025 vond.
Tijdens deze bijeenkomst werd de implementatie en voortgang van de Eerste Cyclus van de United Nations Convention against Corruption (UNCAC) geëvalueerd. De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) werd vertegenwoordigd door Roger Hogen-boom en Kamlesh Ganesh.
De review richtte zich op preventieve maatregelen en de criminalisering van corruptie in de Eerste Cyclus, terwijl de Tweede Cyclus in het teken stond van internationale samenwerking en het terugwinnen van vermogens. Voor de VSB was deze bijeenkomst een belangrijk platform om best practices, uitdagingen en lessen te delen over de aanpak van corruptie binnen het bedrijfsleven en de economie. Tijdens de sessie bracht de VSB aandachtspunten naar voren zoals eerlijke concurrentie tussen de private sector en de overheid, naleving van wetgeving, transparante aanbestedingsprocedures en problemen op de haven, waaronder invoerrechten en smokkel.
Daarnaast werd het belang benadrukt van strikte handhaving van regelgeving en belasting compliance om een gelijk speelveld te creëren. De VSB blijft zich inzetten voor een eerlijke en transparante economische omgeving waarin corruptiebestrijding centraal staat. De inzichten en aanbevelingen uit deze UNCAC Review zullen bijdragen aan verdere beleidsontwikkeling en samenwerking tussen de publieke en private sector, met als doel een duurzame en integere economische groei in Suriname.
The post Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC review ..
- Strategische MoU’s ondertekend voor investeringen in …..
- Mogelijk regen dit weekend..
- Suriname en Frans Guyana versterken militaire samenwerking …..
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd..
- President Santokhi opent tentoonstelling Diaspora Business …..
- Inter Wanica pakt volle buit tegen Leo Victor..
- KPS arresteert 614 verdachten in januari..
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..
- Statuut 1954 centraal bij symposium DNA en Nederlandse univ…..
- DNA eist actie op controle kiezerslijst in binnenland..
- Regen heeft Tap Yari Klaaskreek niet kunnen stoppen..
- ASHWIN, VERTEL ONS GEEN BS..
- BOUWACTIVITEITEN HOOFDBUREAU KPS VAN START?..
- Ruim SRD 200 miljoen aan bouwkrediet verstrekt..
- Ramdin roept diaspora op tot strategische samenwerking en i…..
- Saamaka Krutu naar aanleiding van excuses slavernijverleden..
- Werkgevers die in strijd met zwangerschapsverlof handelen, …..
- U19-volleybalsters SVV 1 tonen klasse tegen Condor..
- Politie verricht 614 aanhoudingen afgelopen maand..
- Drastische verhoging stroomtarieven per januari zorgt voor …..
- Cultureel aspect ook rode draad tijdens IBC-conferentie..