Suriname en Oezbekistan hebben zijn op vrijdag 21 februari officieel diplomatieke betrekkingen aangegaan in New York. Het gezamenlijke communiqué werd ondertekend door de permanente vertegenwoordiger van Suriname bij de Verenigde Naties, ambassadeur Sunil Sitaldin, en de permanente vertegenwoordiger van Oezbekistan bij de Verenigde Naties, ambassadeur Ulugbek Lapasov.
Suriname blijft zijn buitenlands beleid uitbreiden door diplomatieke banden aan te knopen met zoveel mogelijk landen. Tot nu toe heeft Suriname diplomatieke betrekkingen met ongeveer 158 landen wereldwijd. De samenwerking met Oezbekistan past in deze bredere strategie en opent mogelijkheden voor zowel bilaterale als multilaterale samenwerking.
Potentiële gebieden van samenwerking zijn onder andere het bevorderen van wereldvrede en veiligheid, het realiseren van de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s), het aanpakken van klimaatverandering, het stimuleren van handel en het onderzoeken van investeringsmogelijkheden.
Ambassadeur Lapasov benadrukte zijn bereidheid om politieke en economische consultaties tussen de twee landen te faciliteren. De ambassadeurs zullen binnenkort de volgende stappen zetten om de samenwerking verder vorm te geven.
Met deze ondertekening zetten Suriname en Oezbekistan een belangrijke stap in het versterken van hun bilaterale relaties. Beide landen kijken uit naar een vruchtbare samenwerking ten behoeve van hun volkeren en de wereldgemeenschap.
- Santokhi en IMF-delegatie bespreken uitdagingen en vooruitz…..
- Schorsing EITI laat deur open voor corruptie..
- Santokhi bij lanceren bullionproject: Surinamers mede-eigen…..
- VIDS spreekt afkeuring uit over bijeenkomst presidentiële c…..
- Minister Landvreugd stemt in met teruggave perceel Paramari…..
- ZOUT IN DE WONDEN EN ZAND IN DE OGEN..
- President Guyana roept Suriname op tot snelle voorbereiding…..
- Landvreugd zal perceel teruggeven aan de Staat..
- Werkgroep bezig met activiteiten voor 50 jaar Srefidensi..
- ‘The Spirit of Matawai’-zepen in de maak..
- Dambond start sneldamkampioenschap..
- Kanhai: Geen bewijs dat ‘Bordo’ cocaïne heeft ingevoer…..
- Minister Mathoera: Nationaal Leger focust zich weer op kern…..
- Nieuw kiesstelsel ‘onbekend’ in delen Boven-Surinamegeb…..
- Strengere controle op buitenlandse werknemers..
- Dinotha: ‘De afdeling doet heel hard hun best’..
- Training kandidaat-stembureauleden gestart..
- De hele dag regenachtig..
- Mac Andrew gaat zich na regeertermijn focussen op uitdaging…..
- Meteodienst: Mogelijk kortdurende, zware buien in kustgebie…..
- Granaatexplosie in café Grenoble: twaalf gewonden..