Suriname en Oezbekistan hebben zijn op vrijdag 21 februari officieel diplomatieke betrekkingen aangegaan in New York. Het gezamenlijke communiqué werd ondertekend door de permanente vertegenwoordiger van Suriname bij de Verenigde Naties, ambassadeur Sunil Sitaldin, en de permanente vertegenwoordiger van Oezbekistan bij de Verenigde Naties, ambassadeur Ulugbek Lapasov.
Suriname blijft zijn buitenlands beleid uitbreiden door diplomatieke banden aan te knopen met zoveel mogelijk landen. Tot nu toe heeft Suriname diplomatieke betrekkingen met ongeveer 158 landen wereldwijd. De samenwerking met Oezbekistan past in deze bredere strategie en opent mogelijkheden voor zowel bilaterale als multilaterale samenwerking.
Potentiële gebieden van samenwerking zijn onder andere het bevorderen van wereldvrede en veiligheid, het realiseren van de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s), het aanpakken van klimaatverandering, het stimuleren van handel en het onderzoeken van investeringsmogelijkheden.
Ambassadeur Lapasov benadrukte zijn bereidheid om politieke en economische consultaties tussen de twee landen te faciliteren. De ambassadeurs zullen binnenkort de volgende stappen zetten om de samenwerking verder vorm te geven.
Met deze ondertekening zetten Suriname en Oezbekistan een belangrijke stap in het versterken van hun bilaterale relaties. Beide landen kijken uit naar een vruchtbare samenwerking ten behoeve van hun volkeren en de wereldgemeenschap.
- In 2025 worden vijf exploratieputten geboord in Surinaams z…..
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..
- Grenada’s Mitchell: Bied excuses aan en betaal herste…..
- Registratie politieke organisaties: APP stukken kwijt door …..
- Politie eindelijk ingetrokken in nieuw gebouw Moengo..
- Tralalaa-economics van Chan en Bouta. Bent u de afgelopen 5…..
- Kapotte waterleidingbuis zorgt voor lage waterdruk Leiding …..
- Jagesar: Suriname verwacht in 2026 tweede FID..
- Financiën politieke partijen..
- President Santokhi presenteert Surinames vorderingen op Car…..
- MOU versterkt ontwikkeling EAG-luchthaven..
- Regering keurt ontwerpwet Wijziging Anti-corruptiewet 2017 …..
- Prognose 25 mei 2025..