Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) en de World Association of Small and Medium Enterprises (WASME) uit India hebben gisteren een Memorandum of Understanding (MOU) ondertekend. Deze samenwerking richt zich op het ontwikkelen van trainingsprogramma’s om de vaardigheden van werkzoekenden en kleine ondernemers in Suriname te verbeteren.
De overeenkomst werd ondertekend door minister Steven Mac Andrew van AW en J en Prabodh Shukla, Legal Advisor Internationale Zaken bij WASME. De samenwerking vloeit voort uit het bezoek van een Indiase Fact-Finding Mission aan Suriname, waarin werd onderzocht welke mogelijkheden er zijn voor handel en investeringen in het land.
WASME, een internationale organisatie die zich richt op de ondersteuning van kleine en middelgrote ondernemingen (KMO’s), zal haar expertise delen met de opleidingsinstituten van AW en J, zoals de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE), het Suriname Hospitality and Tourism Training Centre (SHTTC) en de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO).
De samenwerking beoogt de introductie van innovatieve trainingsprogramma’s die inspelen op de veranderende arbeidsmarkt. WASME brengt internationale kennis en best practices in om ondernemerschap in Suriname verder te stimuleren en werkzoekenden beter voor te bereiden op de arbeidsmarkt.
Minister Mac Andrew benadrukte dat deze overeenkomst een belangrijke stap is naar een betere aansluiting tussen het opleidingsaanbod en de behoefte van de arbeidsmarkt. “Door samen te werken met een gerenommeerde organisatie als WASME kunnen wij onze werkzoekenden en ondernemers voorzien van de juiste vaardigheden om succesvol te zijn,” aldus de minister.
- Regering keurt verhoging uitkeringen en bijstand goed..
- VES: 5.000 gezondheidszorg verleners met hoger salaris; een…..
- Hooggerechtshof VS: Trump mag ontwikkelingshulp niet onmidd…..
- Glenn Raül Hok A Hin (64) Amersfoort 1-3-2025..
- Elfried Roël Gorré (80) Rotterdam 26-2-2025..
- Suriname loopt hoog risico op watergerelateerde problemen..
- Albert Ramdin zo goed als zeker nieuwe OAS-topman..
- Buschauffeur verwondt collega met scherp voorwerp..
- Vrouw aan de Bisoenweg vermoord door partner..
- Column: Proficiat SML!..
- VS voert ongekende gesprekken over gijzelaars in Gaza..
- VHP-kandidatenlijst overeenkomstig statuten van de partij..
- Brunswijk op onlinemeeting: ‘We gaan vriend en vijand verra…..
- Paraguay trekt kandidatuur van minister van Buitenlandse Za…..
- Bewoners Brownsweg barricaderen weg..
- FPIC-procedure en milieuvriendelijke aanpak staan centraal..
- Vrienden van Suriname sturen derde container met hulpgoeder…..
- Shata: Grote ontwikkelingen op komst in toerismesector..
- Chinese multinational Dalian International zal 4.5km lange …..
- Pg Paragsingh: Militair recht vraagt om delicate balans tus…..
- Uitslagen UEFA Champions League – Woensdag 5 maart 20…..