Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), heeft op vrijdag 14 februari 2025, namens de Republiek Suriname, twee belangrijke overeenkomsten ondertekend met het Koninkrijk België, het Koninkrijk der Nederlanden en het Groothertogdom Luxemburg, de zogeheten BENELUX-staten. De overeenkomsten betreffen de afschaffing van de visumplicht voor diplomatieke- en dienstpaspoorthouders en de terug- en overname van irreguliere migranten.
Anneleen van Bossuyt, Minister van Asiel en Migratie, Sociale Integratie en Grootstedenbeleid tekende namens het Koninkrijk België. Voor het Koninkrijk der Nederlanden werd de overeenkomst ondertekend door Brechje Schwachöfer, Ambassadeur van Nederland in België, en voor het Groothertogdom Luxemburg door André Biever, Ambassadeur van Luxemburg in België.
De overeenkomst betreffende de afschaffing van de visumplicht voor diplomatieke- en dienstpaspoorthouders maakt het voor houders van geldige diplomatieke- en dienstpaspoorten mogelijk om visumvrij te reizen. Hiermee worden bureaucratische belemmeringen weggenomen, wat de mobiliteit van overheidsfunctionarissen aanzienlijk vergemakkelijkt. Dit bevordert niet alleen een snellere uitwisseling van kennis en expertise, maar versterkt tevens de diplomatieke en functionele banden tussen de betrokken landen.
De overeenkomst betreffende de terug- en overname van irreguliere migranten beoogt een efficiënte en humane aanpak van onregelmatige migratie. Surinamers die zich irregulier in een BENELUX-staat bevinden en onderdanen van de BENELUX-staten die illegaal in Suriname verblijven, worden middels deze regeling op een veilige en respectvolle wijze teruggenomen. Dit is in lijn met artikel 12, lid 4 van het Internationaal Verdrag inzake Burger- en Politieke Rechten, waarin de verplichting tot terugname van eigen onderdanen wordt vastgelegd.
Het Surinaamse onderhandelingsteam, onder leiding van Ambassadeur Luziano Truideman, Directeur Algemeen Beheer en Consulaire Zaken van het Ministerie van BIBIS, heeft de afgelopen twee jaar intensief onderhandeld met de counterparts om te komen tot de ondertekening. “Met de ondertekening van deze overeenkomsten zet Suriname een belangrijke stap in het verbeteren van het migratiebeheer en het versterken van de samenwerking met de BENELUX-staten. Deze mijlpaal opent tevens de weg voor toekomstige onderhandelingen over een algehele visumafschaffing binnen het Schengengebied” gaf Truideman mee.
- Nieuwsvoorziening op ABC website weer optimaal..
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..