Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur heeft maandag de Cubaanse Chargé d’Affaires, Roberto Blanco Domínguez, ontvangen voor overleg over het intensiveren van de bilaterale samenwerking, met nadruk op onderwijs. De diplomatieke banden tussen Suriname en Cuba zijn al jarenlang hecht, onder meer door een gezamenlijk beurzenbeleid. Momenteel volgen dertien Surinaamse studenten in Cuba een medische opleiding.
Blanco Domínguez pleitte tijdens het gesprek voor meer aandacht voor de Spaanse taal in het Surinaamse onderwijs, gezien de belangrijke positie van Spaans in de regio. Hij opperde het idee voor een speciale school voor Spaans, maar minister Currie gaf de voorkeur aan samenwerking met bestaande Spaanstalige instituten, zoals het Venezolaans Instituut voor Cultuur en Samenwerking (IVCC), dat naast taalcursussen ook culturele activiteiten en exposities organiseert.
Daarnaast bespraken beide partijen kansen voor samenwerking bij nieuwe opleidingen, onder meer in de snelgroeiende olie- en gassector en in andere duurzame industrieën. Minister Currie en de Cubaanse diplomaat waren het eens over het centrale belang van onderwijs. “Education is the foundation for the future of the country,” benadrukten zij gezamenlijk.
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..
- Korpschef Isaacs uit functie gezet..
- Minister Misiekaba: AZP kampt met schuld van ruim SRD 285 m…..
- Korpschef Bryan Isaacs ontheven uit functie..
- Ramdin in opspraak: Luxe, vriendjespolitiek en stilzwijgen …..
- TotalEnergies overweegt hogere olieproductie voor GranMorgu..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.