De Surinaamse ambassade in China heeft gisteren een feestelijke bijeenkomst georganiseerd ter gelegenheid van 49 jaar diplomatieke betrekkingen tussen beide landen. De viering vond plaats in Beijing en bracht vertegenwoordigers van de Chinese overheid, diplomatieke missies, Surinaamse studenten en vrienden van Suriname samen voor een avond vol cultuur, vriendschap en wederzijds respect.
De ceremonie begon plechtig met het spelen van de volksliederen van Suriname en China. Daarna verwelkomde Suriname’s ambassadeur in China, Pick Fung Chong, de aanwezigen met een toespraak waarin ze de hechte banden en langdurige samenwerking tussen beide landen benadrukte. Ook Sun Yi, plaatsvervangend directeur-generaal van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, sprak vol lof over de relatie met Suriname en prees de duurzame vriendschap tussen de twee naties.
Een opvallend en gewaardeerd onderdeel van het programma was de culturele kledingexpositie, verzorgd door Surinaamse studenten die momenteel in China studeren. De kleurrijke presentatie toonde de rijke culturele diversiteit van Suriname en maakte veel indruk op het aanwezige publiek. Met trots, creativiteit en inzet brachten de studenten de Surinaamse cultuur tot leven en versterkten zo de culturele band tussen beide landen.
De ambassade toonde zich bijzonder dankbaar voor de bijdrage van de studenten en sprak haar waardering uit voor hun rol als culturele ambassadeurs. De avond werd afgesloten met een receptie en optredens die de warme sfeer verder onderstreepten.
De diplomatieke betrekkingen tussen Suriname en China werden op 28 mei 1976 formeel gevestigd. Sindsdien zijn de bilaterale relaties op tal van terreinen – waaronder politiek, handel, onderwijs en cultuur – aanzienlijk verdiept. De viering in Beijing vormde een feestelijke opmaat naar het 50-jarig jubileum in 2026.
- Bezorgde Amerikaanse senator houdt recordspeech van 25 uur..
- SPB-voorzitter Atompai vraagt betere bescherming politieamb…..
- Nieuwe kansen voor ondernemers met beperkingen..
- Kleine issues bij uitbetaling SRD 800 studententoelage opge…..
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..
- Ook vandaag regen en onweer..
- 20-jarige aangehouden voor drugsbezit..
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..
- Signalgate: “Topadviseur Trump gebruikte privé-Gmail voor r…..
- Bond Luchthavenbeheer wil garanties voor uitbetaling..
- Nationaal Leger voegt 31 commando’s toe aan elite eenheid..
- Buschauffeur overlijdt in ziekenhuis na verkeersongeval..
- Burgers ontstemd over ongevraagde plaatsing op VHP-kandidat…..
- Kandidaten eisen schrapping van VHP-lijst wegens ontbrekend…..