De Surinaamse ambassade in China heeft gisteren een feestelijke bijeenkomst georganiseerd ter gelegenheid van 49 jaar diplomatieke betrekkingen tussen beide landen. De viering vond plaats in Beijing en bracht vertegenwoordigers van de Chinese overheid, diplomatieke missies, Surinaamse studenten en vrienden van Suriname samen voor een avond vol cultuur, vriendschap en wederzijds respect.
De ceremonie begon plechtig met het spelen van de volksliederen van Suriname en China. Daarna verwelkomde Suriname’s ambassadeur in China, Pick Fung Chong, de aanwezigen met een toespraak waarin ze de hechte banden en langdurige samenwerking tussen beide landen benadrukte. Ook Sun Yi, plaatsvervangend directeur-generaal van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, sprak vol lof over de relatie met Suriname en prees de duurzame vriendschap tussen de twee naties.
Een opvallend en gewaardeerd onderdeel van het programma was de culturele kledingexpositie, verzorgd door Surinaamse studenten die momenteel in China studeren. De kleurrijke presentatie toonde de rijke culturele diversiteit van Suriname en maakte veel indruk op het aanwezige publiek. Met trots, creativiteit en inzet brachten de studenten de Surinaamse cultuur tot leven en versterkten zo de culturele band tussen beide landen.
De ambassade toonde zich bijzonder dankbaar voor de bijdrage van de studenten en sprak haar waardering uit voor hun rol als culturele ambassadeurs. De avond werd afgesloten met een receptie en optredens die de warme sfeer verder onderstreepten.
De diplomatieke betrekkingen tussen Suriname en China werden op 28 mei 1976 formeel gevestigd. Sindsdien zijn de bilaterale relaties op tal van terreinen – waaronder politiek, handel, onderwijs en cultuur – aanzienlijk verdiept. De viering in Beijing vormde een feestelijke opmaat naar het 50-jarig jubileum in 2026.
- Hess trekt zich deels terug uit offshoregebieden Suriname e…..
- Remond Frits Bodeutsch (97) Paramaribo 8-4-2025..
- Louisa Monkau – Benjamin (83) Rotterdam 8-4-2025..
- Clumper: factor ‘arbeid’ hoort in het machtcentrum thui…..
- Braziliaan verdacht van ombrengen dienstvrouw..
- Politieke partijen wachten op uitspraak Santokhi na hoger b…..
- NDP-voorzitter Simons presenteert toekomstvisie in Nederlan…..
- SRD 700.000 verduisterd bij broodlevering door medewerker F…..
- VHP-kandidaat Suraj Sahadewlall stapt niet met lege handen …..
- Optsu brengt mogelijke corruptie regeringstoppers boven wat…..
- Raghoebarsing zwijgt over naam instantie bij goudsmokkel..
- Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’..
- Sewdien: Financiering gevonden voor wegstrekking Nickerie-A…..
- Olie-inkomsten? Bescherm ze met een onschendbaar fonds..
- “Aanbesteding Nickerie-Apoera verliep volgens regels”, stel…..
- ‘De roep van Suriname’: Oproep tot herverbinden en opstaan …..
- Shoshana Strock, de dochter van de Israëlische minister van…..
- Israëlische minister en echtgenoot beschuldigd van seksueel…..
- Tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Benjamin Netany…..
- Marokkaanse studenten beginnen hongerstaking tegen normalis…..
- Akkoord over tijdelijke vergoeding voor meteorologen..