Suriname is opnieuw verkozen tot voorzitter van het Caribbean Port State Control Committee (CPSCC), het hoogste uitvoerende orgaan binnen de Caribbean Memorandum of Understanding on Port State Control (CMOU). Tijdens de 30ste plenaire vergadering van het comité, gehouden in St. Lucia, is Michel Amafo, directeur van de Maritieme Autoriteit Suriname, bij acclamatie benoemd voor een derde termijn van drie jaar.
De herverkiezing bevestigt het vertrouwen dat de aangesloten maritieme administraties van de regio in het leiderschap van Suriname stellen. Amafo vervult de voorzittersrol sinds 2017 en heeft zich sindsdien geprofileerd als een stabiele en voortvarende leider binnen het Caribisch maritiem toezichtsysteem.
De Caribbean Port State Control Committee houdt jaarlijks overleg met de aangesloten landen van de CMOU, met als doel het versterken van havenstaatinspecties en het waarborgen van maritieme veiligheid in de regio. Tijdens de vergadering in St. Lucia (CPSCC 30) werd onder meer het jaarbudget 2025/2026 goedgekeurd, evenals een aangepaste competentiechecklijst en nieuwe criteria voor Port State Control Officers (PFSO’s).
Het comité besloot ook om het beleid voor gezamenlijke inspecties verder uit te werken, zodat maritieme inspecteurs in de regio nauwer kunnen samenwerken en van elkaars ervaringen kunnen leren. Naast de herbenoeming van Suriname als voorzitter, werd ook Joel Walton uit de Kaaimaneilanden herkozen als vicevoorzitter van het CPSCC, eveneens voor een termijn van drie jaar.
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..