Van 30 juni tot 3 juli 2025 deed Suriname mee aan het internationale jeugdprogramma Marrakech OIC Youth Capital 2025 in Marokko. De delegatie bestond uit Sercheenio Moeljakarta en Thiara Amatmohamed van de Jeugdraad Suriname, en directeur Jeugdzaken Genti Mangroe.
Het was de eerste keer dat Suriname deelnam aan dit OIC-programma, dat jongeren uit verschillende landen samenbrengt om ervaringen te delen en samen te werken. Dit keer stond de impact van COVID-19 op jongeren centraal. Tijdens lezingen en discussies werd gesproken over de gevolgen voor mentale gezondheid en kansen op werk.
Op de laatste dag vond een culturele uitwisseling plaats, waarbij de deelnemers kennismaakten met de rijke cultuur van Marrakech. De organisatie was blij met de deelname van Suriname, die bijdraagt aan meer samenwerking en zichtbaarheid op internationaal niveau.
Mentale gezondheid is een belangrijk thema voor het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken. Eerder deed het ministerie samen met UNICEF onderzoek onder jongeren tijdens de pandemie. De resultaten waren zorgwekkend en hebben geleid tot nieuwe beleidsplannen.
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..