De regering heeft met diepe verslagenheid gereageerd op het tragisch helikopterincident dat zich gisteren heeft voorgedaan in de Republiek Ghana. Bij deze zware ramp, één van de ernstigste luchtvaartincidenten in het land in het afgelopen decennium, kwamen acht personen om het leven.
Onder de slachtoffers bevinden zich de Ghanese ministers van Defensie en van Milieu, Wetenschap, Technologie en Innovatie, evenals andere hooggeplaatste functionarissen. De delegatie was op weg naar Obuasi voor de officiële lancering van het ‘Responsible Cooperative Mining and Skills Development Programme’. Dit programma richt zich op de versterking van kleinschalige mijnwerkers door middel van coöperatieve structuren en gerichte trainingen.
De regering van Suriname heeft in een officiële verklaring haar oprechte deelneming uitgesproken aan de regering en het volk van Ghana. In het bijzonder is er medeleven betuigd aan de getroffen families en nabestaanden van de overledenen. Het verlies wordt met diepe droefheid meegevoeld.
Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS), heeft namens de Surinaamse regering persoonlijk telefonisch contact opgenomen met zijn Ghanese ambtgenoot, Samuel Okudzeto Ablakwa, om het medeleven over te brengen.
“De Republiek Suriname is solidair met Ghana en onze gedachten en gebeden zijn met u in deze tijd van rouw,” aldus minister Bouva. De regering onderstreept in haar verklaring het belang van de vriendschappelijke en historische betrekkingen tussen beide naties, en bevestigt haar voortdurende inzet voor het versterken van deze bilaterale banden.
In Ghana is met ingang van vandaag drie dagen van nationale rouw afgekondigd ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het tragisch ongeval.
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..
- Nieuwe lichting douane-aspiranten start formele opleiding.
- OM: ‘Reizen met meer dan USD 10.000 is strafbaar..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na ontvangst Clad-rappor…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..
- Koopkrachtversterking AOV juli 2025 gestort..
- De hele Litouwse regering treedt af na het aftreden van pre…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek bij BIZA na CLAD-rapport..
- Hoopvolle toekomst sport..
- Bianca Monique Bruster..
- Ingehuurd om Haïtiaanse bendes te bestrijden: Amerikaanse f…..
- HONGERSNOOD TREFT KINDEREN IN GAZA..
- Stichting Wi Tru Sranan ondersteunt basisschool bij verster…..
- Terugroepactie: Gerookte zalm mogelijk besmet met Listeria..
- Waarschuwing: terugroeping gerookte zalm en diepvrieserwten…..
- Waarschuwing: gerookte zalm uit de handel wegens Listeria-b…..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..