Beleidsagenda en initiatieven
Minister van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie, Andrew Baasaron, presenteerde onlangs zijn beleidsambities onder de noemer “Suriname 2.0”. Dit concept staat voor een land dat zich vernieuwt en moderniseert, met meer focus op duurzame ontwikkeling, beter onderwijs en een sterkere infrastructuur. Volgens Baasaron is Suriname 1.0 de huidige staat van zaken; 2.0 moet de droom zijn waar burgers en overheid gezamenlijk naartoe werken.
Minder afhankelijk van olie en gas
De minister benadrukte dat Suriname zijn economie minder afhankelijk moet maken van olie en gas. Als kansrijke alternatieven ziet hij landbouw, ecotoerisme en ICT-diensten. “We beschikken over vruchtbare grond, schoon water en een slimme bevolking. Daarmee kunnen we producten en diensten aanbieden die ook buiten onze grenzen waardevol zijn”, aldus Baasaron.
Samenwerking met het bedrijfsleven
Ondernemerschap en partnerschappen met het bedrijfsleven zijn speerpunten in het beleid. Baasaron heeft de afgelopen weken gesprekken gevoerd met organisaties als KKF (Kamer van Koophandel en Fabrieken) en ASFA (Associatie van Surinaamse Fabrikanten), en plant overleg met Chinese winkeliersverenigingen. “We moeten luisteren naar ondernemers, hun uitdagingen begrijpen en beleid vormgeven dat voor zowel producenten als consumenten voordelen oplevert.”
Ontwikkeling van menselijk kapitaal
Een belangrijk onderdeel van Suriname 2.0 is de ontwikkeling van menselijk kapitaal. Baasaron stelt dat training en educatie centraal moeten staan: “Mensen moeten waarde toevoegen aan zichzelf. Daarom investeren we in opleidingstrajecten en samenwerking met commissariaten in de districten.”
Prijsbeheersing en transparantie
Met betrekking tot de hoge kosten van levensmiddelen kondigde de minister nieuwe maatregelen aan. Naast de bestaande prijscontroles wordt gewerkt aan een app waarmee consumenten prijzen van basisgoederen in winkels kunnen vergelijken. Dit moet marktwerking stimuleren en transparantie vergroten.
Minister Baasaron benadrukte dat succes alleen mogelijk is via goed leiderschap en samenwerking. “Suriname heeft de potentie om verder te groeien, maar daarvoor moeten overheid, ondernemers en burgers dezelfde richting kiezen.”
- Rusland vindt kwestie Reeberg een kwalijke zaak..
- Originele ‘Mortal Kombat’-film doet eén ding beter dan de g….
- Vijay Deverakonda en Rashmika Mandanna als groot-marshals b….
- Manika Vishwakarma wint ‘Miss Universe India 2025’ met inte….
- Rasha Thadani straalt etnische perfectie uit.
- Stroomvoorziening Suriname zwaar onder druk..
- Dagblad Suriname, woensdag 20 augustus 2025.
- Binnenkort lancering applicatie voor prijscontrole..
- 1 voor 12 schenkt liftbus aan Huize Tyltyl: meer mobiliteit…..
- Ontheffing korpschef was zonder advies pg..
- Landveld: ‘Een schoon Suriname is de basis voor toerisme…..
- Robinhood faalt tegen tien man Mount Pleasant..
- Brandweer streeft dit jaar naar minder ongevallen tijdens d…..
- Dancehall-sensatie uit Jamaica voor het eerst naar Suriname..
- Suriname moet zich voorbereiden op Oropouche-virus..
- VS straft 37 inlichtingenfunctionarissen wegens lekken gehe…..
- VHP: rechtsbescherming is een Grondrecht voor iedereen..
- Finale 1-1: Koi Carper brengt SCVU eerste nederlaag toe..
- VHP waarschuwt regering en DNA: stop met gehaaste en onzorg…..
- BESCHOUWING — De vermoorde onschuld van Xaviera Jessurun..
- Schoolleider OS Gonini Kriki Mofo betreurt grote terugval i…..