TURNHOUT — De Surinaamse Jamila Jamikie heeft al vijftien jaar een kapperszaak in het Belgische stadje Turnhout. En onlangs opende ze het restaurantje Madame Jeannette, waarmee ze de smaakpapillen verwent van iedereen die van exotisch eten houdt. “We zijn niet het eerste, maar wel het meest authentieke Surinaamse eethuis in Turnhout”, stelt ze in gesprek met Gazet van Antwerpen.
Het lijkt op het eerste gezicht een opmerkelijk uitstapje: van een kapperssalon naar de horecawereld. Maar dat is het voor de 37-jarige Jamikie absoluut niet. “We zijn duizendpoten, catering doen we al langer”, zegt ze.
“We zijn niet het eerste, maar wel het meest authentieke Surinaamse eethuis in Turnhout”Jamila Jamikie
Met haar moeder Riene heeft ze al jaren een cateringbedrijf en ze waren al erg lang op zoek naar een geschikte locatie voor een eethuisje. “Dat moest in de buurt van mijn woning en in de buurt van scholen zijn. Onlangs wandelde ik hier voorbij en heb ik mijn moeder gebeld. Eindelijk iets gevonden!”
Catering Madame Jeannette serveert zowel snacks, broodjes als uitgebreide maaltijden die allemaal huisgemaakt zijn. De 59-jarige moeder van Jamikie staat in de keuken, zelf heeft ze de leiding in het restaurant en dochter Day-Shanty (17) combineert haar middelbare school met een rol als serveerster.
Een pittige tante
De naam van de zaak slaat niet zozeer op het eten dat wordt bereid, maar meer op haarzelf, legt Jamikie uit. “Ze noemen mij al langer madame Jeannette, omdat ik een pittige tante ben.” Maar een Madame Jeannette is ook de naam van een pikante peper, een belangrijk ingrediënt bij sommige gerechten uit de Surinaamse keuken.
In de vorige maand geopende plek kan ter plaatse worden gegeten als eten worden afgehaald. Op de kaart staan uiteraard Surinaamse gerechten. “Onze keuken is heel authentiek. In Nederland is de Surinaamse keuken vrij bekend, maar die is ook erg door andere culturen beïnvloed, want in Suriname wonen veertien verschillende nationaliteiten.” De bami en de nasi uit de Surinaamse keuken smaken vanwege de andere kruiden anders dan bij de Chinees.
Op de kaart staan gerechten die voor de Belgen niet meteen bekend in de oren klinken. Zoals telo (cassave met bakkeljauw) en maniok met gezouten vis. Ook probeert ze haar klanten aan de beroemde Surinaamse bara te krijgen. Ze heeft slechts één advies voor de mensen die nog huiverig zijn om binnen te stappen: “Kom gerust eens langs om het te proberen.”
Door de vrolijke Surinaamse kleuren valt het eethuis direct op. [: Bert De Deken]
- Verdachte voor gepleegde inbraken en diefstallen ingesloten..
- ‘Aparte atmosfeer’ kan leiden tot samenwerking tussen NDP e…..
- China vormt uitdaging voor Trumps invloed in Zuid-Amerika..
- CDS geeft invulling aan beroependag Sarasvatischool..
- Jonge ondernemers willen band tussen Guyana en Suriname ver…..
- Dc Bhola neemt maatregelen tegen ondernemers die straten bl…..
- Schaarste aan intellect in de politiek..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- UNICEF en PAHO organiseren training over suïcide rapportag…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- Shemar Rier nieuwe voorzitter Jeugdraad Suriname..
- Amateurisme en/of naïviteit?..
- Ori in Newsweek: onderwijs, cultuur en internationale samen…..
- Erkenning profleague..
- Assembleelid Plein: “Gregory Rusland wordt president”..
- Jörgen Raymann: ‘Kijk anders naar diversiteitsbeleid’..
- Suriname heeft te veel rijkdom om armoede te moeten ervaren…..
- Strafzaak Kromosoeto en Hew A Kee 21 maart weer op de rol..
- Openbaar Ministerie persisteert bij strafeis van 8 jaar in …..
- Podiumkunst ter aanmoediging om democratie te beleven..