Yigal en Tano Bergen, Joshio Loor en Boaz Koorndijk schrijven deze week tennisgeschiedenis. Het viertal neemt van 4 tot en met 9 augustus deel aan de Davis Cup in Trinidad en Tobago. De tennissers vertrokken zaterdagochtend, samen met teamcaptain Carolina Vera Vera, per vliegtuig richting Tacarigua, waar zij deze week aan het historische avontuur beginnen.
Suriname komt in poule B eerst in actie tegen de Bahama’s. Daarna volgen ontmoetingen met Cuba, Antigua en Barbuda, en Panama. In totaal nemen tien landen deel aan de Davis Cup Groep IV Americas, een regionaal onderdeel van het jaarlijkse internationale tennistoernooi. In poule A bevinden zich Guatemala, Trinidad en Tobago, Haïti, Saint Lucia en de Amerikaanse Maagdeneilanden.
Elke ontmoeting tussen twee landen bestaat uit twee enkelspelen en één dubbelspel. De winnaars van de poules spelen tegen de nummers twee van de andere poule, waarna de twee beste teams promoveren naar Groep III Americas in 2026. De nummers drie, vier en vijf van beide poules strijden verder in plaatsingswedstrijden om de overige posities.
Voorafgaand aan de historische deelname aan het prestigieuze landentoernooi voor mannenteams, zette de Surinaamse Tennisbond (STB) alle zeilen bij om het Surinaamse team klaar te stomen voor het evenement. Het kostte enige tijd om de selectie samen te stellen, omdat ook spelers met een Surinaamse achtergrond in het buitenland werden benaderd om voor Suriname uit te komen. Dat ging echter niet door, omdat zij niet speelgerechtigd werden verklaard door de Internationale Tennisfederatie (ITF).
Desondanks is, met Yigal en Tano Bergen, Koorndijk en Loor onder begeleiding van aanvoerder Vera Vera, een team samengesteld dat de potentie heeft om ver te komen in het toernooi. Bovendien heeft het team een serieuze voorbereiding achter de rug. Kort voor vertrek werkten de spelers op 30 en 31 juli op de tennisbanen van Oase een demonstratietoernooi af, waarbij zij het tegen elkaar opnamen. Publiek en media kregen daarbij de gelegenheid om het team live in actie te zien.
De afvaardiging en deelname van Suriname aan de Davis Cup werd mogelijk gemaakt door hoofdsponsor De Surinaamsche Bank (DSB), Fatum, Self Reliance en Fernandes.
- Asha Barnett stimuleert creatief ondernemerschap op Barbado…..
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige….
- Staatsolie-directie bespreekt toekomstplannen met president…..
- Ramsaran: “Geen loze beloften, maar concrete stappen voor h…..
- People in Control: Suriname heeft jongeren nodig die verant…..
- Schuld van SLM bij Luchthavenbeheer is USD 13 miljoen..
- Sampie: ‘Ik was mijn telefoon thuis vergeten’..
- Ricardo Panka in beeld voor ambassadeurspost..
- Bejaarde man zwaar toegetakeld; derde overvaller nog voortv…..
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger l….
- Samenleving is lang genoeg gestraft, zegt nieuwe OW-ministe…..
- Presidentsverkiezingen Guyana draaien om olie, ongelijkheid…..
- Museum Bakkie: ‘Ik ben zelf geïnteresseerd in bijzondere ve…..
- Morgen eerste ministersraad vergadering..
- Fractie NPS doneert maandelijks SRD 120.000 aan sociaal fon…..
- Reyme: ‘Moment om vertrouwen in politiek te herstellen’..
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande v….
- Boeing lijkt te profiteren van handelsoorlog..
- Gospelartiest ‘Revo’ Pinas verbreekt stilte met nieuwe sing…..
- Man aangehouden voor verduistering van gouden ketting..
- Kunst verklaard: Oom John..