Yigal en Tano Bergen, Joshio Loor en Boaz Koorndijk schrijven deze week tennisgeschiedenis. Het viertal neemt van 4 tot en met 9 augustus deel aan de Davis Cup in Trinidad en Tobago. De tennissers vertrokken zaterdagochtend, samen met teamcaptain Carolina Vera Vera, per vliegtuig richting Tacarigua, waar zij deze week aan het historische avontuur beginnen.
Suriname komt in poule B eerst in actie tegen de Bahama’s. Daarna volgen ontmoetingen met Cuba, Antigua en Barbuda, en Panama. In totaal nemen tien landen deel aan de Davis Cup Groep IV Americas, een regionaal onderdeel van het jaarlijkse internationale tennistoernooi. In poule A bevinden zich Guatemala, Trinidad en Tobago, Haïti, Saint Lucia en de Amerikaanse Maagdeneilanden.
Elke ontmoeting tussen twee landen bestaat uit twee enkelspelen en één dubbelspel. De winnaars van de poules spelen tegen de nummers twee van de andere poule, waarna de twee beste teams promoveren naar Groep III Americas in 2026. De nummers drie, vier en vijf van beide poules strijden verder in plaatsingswedstrijden om de overige posities.
Voorafgaand aan de historische deelname aan het prestigieuze landentoernooi voor mannenteams, zette de Surinaamse Tennisbond (STB) alle zeilen bij om het Surinaamse team klaar te stomen voor het evenement. Het kostte enige tijd om de selectie samen te stellen, omdat ook spelers met een Surinaamse achtergrond in het buitenland werden benaderd om voor Suriname uit te komen. Dat ging echter niet door, omdat zij niet speelgerechtigd werden verklaard door de Internationale Tennisfederatie (ITF).
Desondanks is, met Yigal en Tano Bergen, Koorndijk en Loor onder begeleiding van aanvoerder Vera Vera, een team samengesteld dat de potentie heeft om ver te komen in het toernooi. Bovendien heeft het team een serieuze voorbereiding achter de rug. Kort voor vertrek werkten de spelers op 30 en 31 juli op de tennisbanen van Oase een demonstratietoernooi af, waarbij zij het tegen elkaar opnamen. Publiek en media kregen daarbij de gelegenheid om het team live in actie te zien.
De afvaardiging en deelname van Suriname aan de Davis Cup werd mogelijk gemaakt door hoofdsponsor De Surinaamsche Bank (DSB), Fatum, Self Reliance en Fernandes.
- Concacaf-avontuur Transvaal snel voorbij..
- OM: Fysiek meer dan USD 10.000 vervoeren is strafbaar zonde….
- Gracia Valies – Ormskirk: veel nodig om onderwijs op poten …..
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg hekelen vestiging Gol…..
- West Indian Vibes maakt indrukwekkend debuut op Zomercarnav…..
- OM: in- of uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft economisc…..
- President Simons bezoekt Buitenlandse Zaken..
- Geld verdwenen bij Narcotica Brigade..
- Tropenbos Suriname traint dorpsgemeenschappen in duurzaam b….
- Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credit…..
- President Simons: Diplomatie moet economische groei Surinam…..
- Gopal: Jeugdraad krijgt eigen onderkomen en vaste vergaderr…..
- NATIN-studenten klaar voor inzet in groeiende energiesector….
- Aanvang strafzaak tegen Danielle Veira uitgesteld naar 15 a…..
- De toekomst van het onderwijs: Docenten aan het woord..
- Twee militairen aangehouden in berovingszaak Sunparklaan..
- Militairen en agenten ronden taalcursus Frans en Haïtiaans-…..
- Sudhar en Friends spelen gelijk in Sterrentoernooi..
- Twee functionarissen Financiën & Planning ontlast uit f…..
- Burgers registreren zich massaal voor RVI..
- Regering hoopt problemen luchtvaartsector te hebben opgelos…..