De verkiezing vandaag, zondag 29 juni, van Ashwin Adhin tot voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA) met 34 van de 50 uitgebrachte stemmen heeft voor gemengde reacties gezorgd.
Wat opvalt is dat Ronnie Brunswijk, gekozen tot vicevoorzitter, zonder tegenstand bij acclamatie 50 stemmen achter zijn naam kreeg. Dat betekent dat Brunswijk, ondanks zijn lagere functie in het parlement, op bredere steun kan rekenen dan Adhin, die eigenlijk het hoogste ambt in DNA bekleedt.
Volgens politiek analist Harold is dit “een valse start voor Adhin”. “Hij mag dan wel officieel de voorzitter zijn, maar het politieke signaal is overduidelijk: hij mist het vertrouwen van een aanzienlijk deel van het parlement. De helft van de leden heeft zich van stemming onthouden of tegen hem gestemd”, aldus Harold. “Daarmee komt hij politiek verzwakt uit de startblokken.”
In een gezonde parlementaire democratie zou een voorzitter op ruime meerderheid moeten kunnen rekenen om boven partijen te staan en het huis te leiden. “Als de vicevoorzitter — in dit geval Brunswijk — een unanieme steun krijgt, rijst de vraag of Adhin moreel en politiek wel de juiste persoon is om het voorzitterschap te dragen”, stelt de analist.
Een heroverweging of zelfs terugtreden zou volgens Harold “een krachtig democratisch signaal” zijn.
- Pionier heengegaan: ‘Frank Robles geloofde in de mogelijkhe…..
- Vakbonden willen gesprek met Simons..
- Het grote graaien: Missives, miljoenen en misselijkmakende …..
- A20/DOE/PRO: Het belang van democratische processen in Suri…..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten in supermarkten..
- CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry..
- Fête de la Musique: uitbundige uiting van entertainment..
- Dikan: “Het landelijke evenredigheidsstelsel heeft ons geen…..
- Man maakt zich schuldig aan valsheid in muntspeciën en munt…..
- Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor..
- Cristina Fernández de Kirchner onder huisarrest..
- Wi Tru Sranan faciliteert Sessie ‘Code of Conduct’ met vers…..
- Econoom Girdhari: ‘Stijging wisselkoers mede door onverantw…..
- Gouddelvers Matawai: “Het ziet er somber uit voor ons”..
- Green Heritage Fund Suriname presenteert eerste resultaten …..
- KWEEKVIJVER VAN POLITICI..
- Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien..
- KPS houdt donderdag persconferentie over criminaliteit..
- ‘Duncan Zwakke eindigde in een gehaktmolen’..
- Bondscoach Nahar: ‘Hoge verwachtingen, maar geen druk op 3×…..
- “Ik kan niet weg”: angst en onzekerheid in Teheran..