Na het heuglijke nieuws dat Suriname officieel is erkend als malaria-vrij land door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), volgt opnieuw een bijzonder moment voor het Ministerie van Volksgezondheid. In de meest recente editie van de ISDB Digest, een toonaangevende wetenschappelijke publicatie van de Islamic Development Bank (IsDB), is een artikel verschenen waarin de Surinaamse minister van Volksgezondheid, drs. Amar Ramadhin, een belangrijke bijdrage heeft geleverd.
Het artikel beschrijft in heldere bewoordingen welke concrete stappen sinds het aantreden van de regering Santokhi-Brunswijk en minister Ramadhin zijn gezet, die uiteindelijk hebben geleid tot de goedkeuring van de financiering voor de nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). De samenwerking tussen Suriname en de IsDB wordt in het stuk geprezen als voorbeeldig, vanwege de snelheid en doelgerichtheid waarmee het project van de grond is gekomen.
Opvallend is dat dit de eerste keer is dat een Surinaams artikel in de ISDB Digest wordt gepubliceerd – een mijlpaal die niet alleen de inzet van de minister onderstreept, maar ook het groeiende internationale vertrouwen in de hervormingsagenda van de Surinaamse gezondheidszorg.
Minister Ramadhin toonde zich verheugd over de erkenning:
“Het is een eer om namens Suriname te mogen bijdragen aan een internationaal erkend wetenschappelijk platform. Dit bevestigt dat onze inspanningen ook buiten onze landsgrenzen worden gezien en gewaardeerd. Het is bovendien een extra stimulans om door te gaan met het versterken van onze gezondheidszorginfrastructuur.”
De publicatie sluit naadloos aan bij de bredere inzet van het ministerie om de volksgezondheid te verbeteren en structurele investeringen in zorginstellingen te realiseren, in nauwe samenwerking met internationale partners.
- Mielando Atompai draagt voorzitterschap Politiebond over aa…..
- Brunswijk waarschuwt ABOP-leden: “Bewillig, VVV komt nog!…..
- Weer vervallen producten in supermarkten aangetroffen..
- Brunswijk wenst niet aan te geven als hij praat met VHP voo…..
- Van Dijk-Silos: ‘Wees tenminste blij als je wat krijgt met …..
- ‘Doordacht migratiebeleid nodig als fundament van natievorm…..
- Revelino Eijk nieuwe voorzitter Surinaamse Politiebond..
- GOw2 heropent volledig ‘self service’-pompstation Mahonylaa…..
- Politiebond hekelt politieke bevorderingen binnen KPS..
- ‘Het moet anders’, zegt het nieuwe regeerakkoor…..
- Ommen over wateroverlast Para: ‘dit maken we voor het eerst…..
- CBB-directeur Kanapé-Pokie: spoedpaspoort kost SRD 4200, on…..
- Bachelor Politiekunde-cursisten eisen bevordering na diplom…..
- 25 gezinnen geëvacueerd te Vierkinderen na wateroverlast..
- Afdelingshoofd Communicatie -CBvS-260625..
- Van geneeskunde naar politiek: De waarde van de eed van hip…..
- Operatieafdeling Diakonessenhuis buiten werking door techni…..
- Rusland verwacht dat hij ondersteuning zal krijgen van ABOP…..
- Naks Prodo Spikri erg kleurrijk..
- Regering en Ravaksur akkoord over belastingvoorzieningen..
- Patricia Nancy Etnel..