PARAMARIBO – In het kader van de Multinational Security Support Mission (MSS) in Haïti zal een detachering van 30 militairen en 20 politieagenten uit Suriname gedurende vijf maanden worden getraind in de Franse taal en het Haïtiaans Creools door twee docenten van de Alliance Française Suriname (AFS).
Adèle Guillaume, programmamedewerker van het directoraat Politieke Zaken en Democratisch Bestuur van de Organisation internationale de la Francophonie (OIF), reisde op 4 februari naar Paramaribo om de training te openen. Met meer dan 20 jaar ervaring in het onderwijzen van Frans voor vredesmissies van de Verenigde Naties, bereidt de OIF al bijna 1.150 militairen en politieagenten uit andere landen voor op het vergemakkelijken van de communicatie met het Haïtiaanse politiekorps en de Haïtiaanse bevolking, terwijl de vertrouwensband wordt opgebouwd, wat cruciaal is voor het succes van de missie. Leerlingen zullen ook kennismaken met de Haïtiaanse sociaal-culturele context.
Dit initiatief om Frans en Haïtiaans Creools te leren werd in 2024 gelanceerd op initiatief van Defensie- en de regionale veiligheidsdienst van de Franse ambassade in Suriname. Het is een vervolg op een eerste reeks cursussen Frans met financiële steun van het Directoraat Veiligheid en Defensiesamenwerking (DCSD) van het Franse Ministerie van Buitenlandse Zaken.
De Franse ambassadeur in Suriname en Guyana, Nicolas de Lacoste, wenste de cursisten veel succes en herinnerde hen eraan dat Frans leren nog steeds relevant is dankzij de nabijheid van Frankrijk, via Frans-Guyana. AFS President Ruben del Prado en directeur Virginie Lemay ondersteunden deze opmerkingen en benadrukten dat de cursus ook een geweldige kans biedt voor persoonlijke ontwikkeling van de cursisten.
…[+]
- Man met illegaal vuistvuurwapen aangehouden..
- Film ‘Everyday Dignity-Philomena Essed’ wederom…..
- Nieuwe armoedegrens vastgesteld op SRD 7.337,-..
- LatinFinance kent Suriname prijs toe voor herstructureren s…..
- Gajadien: “VHP komt in het machtscentrum”..
- Armoedegrens met SRD 59 gedaald naar SRD 7.337..
- President: Regering heeft samen met volk uitdagingen doorst…..
- Scholen in Lelydorp krijgen stabiele internetverbinding..
- Zitbanken dijk Coronie vernield en omgeving vervuild..
- ‘Mensen die kritiek hebben op voedelpakketten moeten die ni…..
- Klaaskreek klaar voor viering Tap Yari 2025..
- Bosbedekking Suriname momenteel op 92,6 procent..
- Marcelo, voormalig aanvoerder van Real Madrid en Brazilië, …..
- Adhin: ‘streven naar betere rechterlijke macht heeft niets …..
- Brunswijk: “Verkiezingen moeten goed gepland worden”..
- TotalEnergies: Eén miljoen veilige werkuren behaald in Gran…..
- 73 personen ontvangen MAS-certificaat en -vaarbewijs..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Brunswijk: ‘niks aan de hand bij perceel aanvraag van minis…..
- Vp Brunswijk garandeert tijdige verkiezingen, met of zonder…..
- Het ‘RVI-sprookje’ van Santokhi wordt nog gekker..