Een Surinaamse man van in de dertig is door een Belgische rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar voor drugssmokkel. De man werd betrapt op de luchthaven toen de Belgische ouane tijdens een controle ontdekte dat hij 60 bolletjes cocaïne in zijn maag had verstopt. De bolletjes bleken samen goed voor bijna een kilogram aan drugs.
De douane nam hem direct in hechtenis, waarna medisch onderzoek de aanwezigheid van de bolletjes bevestigde. Het risico van inwendig drugstransport werd door de rechter zwaar meegewogen bij de strafmaat.
De man landde op 11 oktober 2024 op Brussels Airport na een vlucht vanuit Jamaica. Bij aankomst onderwierp de douane hem aan een grondige controle. Toen hij niet in staat bleek een urinetest af te leggen, werd hij naar het ziekenhuis gebracht voor een CT-scan. Daaruit bleek dat hij cocaïnebolletjes in zijn lichaam had. In totaal ging het om 60 bolletjes met een gezamenlijk gewicht van net onder een kilogram.
De Belgische politie ontdekte later op zijn smartphone gesprekken met zijn Jamaïcaanse opdrachtgever. Hieruit bleek dat hij bij aankomst in België zou worden gebeld door een ander lid van de organisatie en 3000 euro zou ontvangen voor het transport.
- VN: Extreem weer verhoogt hongerrisico in Latijns-Amerika..
- Medisch Opvoedkundig Bureau houdt informatiedag over epilep…..
- Burenruzie eindigt in gewelddadige mishandeling..
- Vrouwen protesteren tegen beleid OW..
- Symposium over transformatie energiesector gaande..
- Suriname bereidt zich voor op toekomst energiesector tijden…..
- EZ waarschuwt: Sancties bij niet naleven prijsaanduidingsbe…..
- Rusland: “Beste Surinamers plaatsen op instituten”..
- Kioe A Sen: ‘Gedecoreerden leverden een onmisbare bijdrag…..
- Buien en onweersbuien gedurende de dag..
- Viering Chinese Nieuwjaar en UNESCO erkend Lentefeest als c…..
- Meteodienst: Kans op zware buien in kustgebied..
- Energiesector centraal tijdens tweedaags Suriname Awareness…..
- Celstraffen voor Schotse kindermisbruikbende: mogelijk leve…..
- Unesco erkent Lentefeest als cultureel erfgoed..
- Glenn Roy Pinas (61) Almere 25-1-2025..
- Niet-Amerikanen zijn naar Mexico gedeporteerd..
- 56 bedrijven hebben reeds een grant ontvangen binnen het SU…..
- Energiesector centraal tijdens tweedaagse Suriname Awarenes…..
- Column: Bundeling uit opportunisme of realiteit..
- Suriname legt steeds dossiers aan bij protest tegen activit…..