Op 18 maart 2025 overleed de Surinaamse gitarist, zanger, componist en arrangeur Harold Biervliet op 84-jarige leeftijd. Met de unieke manier hoe hij gitaar speelde en grote bijdrage aan de Surinaamse muziek heeft hij een blijvende indruk achtergelaten, zowel in Suriname als internationaal.
Harold Biervliet werd geboren in 1939 in Suriname. Al op jonge leeftijd had hij bijzonder talent. Hij leerde zichzelf gitaar spelen en ontwikkelde een eigen stijl, die later zijn handelsmerk werd. Zijn vermogen om nummers te spelen zonder vooraf te oefenen, liet zijn talent en passie voor muziek zien.
In de loop der jaren speelde Biervliet in verschillende invloedrijke bands en hielp hij mee aan de groei van de Surinaamse muziek. Hij was betrokken bij groepen zoals The Sentimental Brothers, Rodriques Combo, Kankantrie, Conjunto Tropical, Cosmo Beats en Happy Boys. Zijn veelzijdigheid maakte hem een veelgevraagde muzikant.
Een van zijn bekendste liedjes, Bosi Mi, uitgevoerd door Lieve Hugo, wordt beschouwd als een van de mooiste Surinaamse liefdesliedjes. In 1981 was Harold Biervliet medeoprichter van de Surinaams-Nederlandse band Trafassi. Trafassi bracht een mix van merengue, kaseko, salsa, zouk en calypso. In de jaren ‘80 en ‘90 groeide de band uit tot een van de meest succesvolle Surinaamse bands in Nederland.
In 2017 ontving Harold Biervliet de Lifetime Achievement Award van de Brasa Dei Foundation tijdens het Brasa Festival in Utrecht. In 2020 werd hij door president Chandrikapersad Santokhi benoemd tot Officier in de Ere-Orde van de Gele Ster, een van de hoogste eretitels in Suriname, als waardering voor zijn bijdragen aan de Surinaamse muziek en cultuur.
Harold Biervliet had een grote invloed op de Surinaamse muziek. Zijn unieke gitaarstijl, zijn talent om verschillende muziekgenres te combineren en zijn toewijding aan de Surinaamse cultuur hebben een blijvende impact gehad. Zijn muziek leeft voort in de harten van velen en zal toekomstige generaties blijven inspireren. Met het overlijden van Harold Biervliet verliest de wereld een muzikaal icoon, maar zijn nalatenschap blijft voortbestaan in de liederen en ritmes die hij creëerde.
- Reyme: Militairen moeten een speciale plaats krijgen..
- Alice Amafo geeft VHP-Abop-regering een onvoldoende..
- Santokhi: “Trackrecord van wat de VHP heeft gerealiseerd…..
- Hennah Loraine brengt ‘If Grontapu Ben De Fu Mi’ uit als ee…..
- Wolken en zon wisselen elkaar af, het blijft droog..
- Heringebruikname Jagrat Arya Mandal Mandir..
- ‘Vrijwel’ alle Voice of America-medewerkers op …..
- Venezuela houdt vergaderingen in betwist gebied Essequibo..
- Cornelis Anselmus Sabajo (92) Paramaribo 13-3-2025..
- Georgetina E. Kammeron, (93) Amsterdam 15-3-2025..
- A20 presenteert voorlopige kandidatenlijst; Curtis Hofwijk …..
- Deens Defensie Commando: Franse Luchtmacht Trained Op Groen…..
- Santokhi geïrriteerd over functioneren DR en RR kandidaten …..
- Elon Musk kondigt Mars-missie aan: Starship naar de rode pl…..
- Vredesakkoord tussen Armenië en Azerbeidzjan bereikt..
- Santokhi: “Spiritualiteit biedt kracht en richting in moeil…..
- Ingenieur en vader opnieuw ontvoerd na 8 maanden detentie..
- Santokhi gaat voor tweede termijn; werk afmaken..
- Essed: ‘volstrekt onjuist’ dat plantages worden onteigend p…..
- De Arend zet CLD in tweede helft opzij..
- Lijken aangetroffen te Apoera, als gevolg van mogelijk boot…..