PARAMARIBO — Het sociale mediaplatform, X (voorheen Twitter), is het doelwit geworden van een enorme cyberaanval. De aanval heeft al verschillende storingen op het platform veroorzaakt, die ook door Surinaamse gebruikers werden ervaren, alhoewel slechts een kleine groep in Suriname actief gebruikmaakt van het platform.
In ons land wordt er eerder gebruikgemaakt van andere sociale media platformen zoals facebook & instagram voor nieuws, politieke discussies en communicatie in het land. Vooral met de komende verkiezingen zijn het aantal sociale media accounts enorm toegenomen. Dat deelt het Computer Security Incident Response Team (CSIRT) van Suriname mee in een persbericht.
cyberaanvallen goed georganiseerd
Elon Musk die eigenaar is van dat platform deelde op X dat de cyberaanval bijzonder goed georganiseerd was en mogelijk uitgevoerd werd door een gecoördineerde groep of zelfs een land. “Er was (en is nog steeds) een massieve cyberaanval tegen X.. We worden elke dag aangevallen, maar deze was met veel middelen gedaan,” schreef hij, wat wijst op de omvang en ernst van de dreiging.
Volgens storingsvolgsite DownDetector begonnen de problemen rond 6 uur ’s ochtends, toen 20.538 gebruikers storingen meldden. Dit aantal steeg snel naar bijna 40.000 meldingen. De situatie wordt nog steeds onderzocht, en er wordt hard gewerkt om de verantwoordelijken voor deze gecoördineerde aanval te traceren. CSIRT heeft, volgens meldingen van internationale partners, eveneens een klein aantal verstoringen gemeld die Surinaamse gebruikers hebben getroffen. De situatie wordt nog steeds onderzocht, en wereldwijd wordt gewerkt om de verantwoordelijken voor deze aanval te traceren.
- Nieuwe zakelijke kansen voor Suriname na Indiase fact-findi…..
- Vingerwijzing tussen EBS en Financiën; meningsverschil over…..
- SVV 1-captain Pawiroredjo: ‘We moeten Yelyco niet onderscha…..
- Trump dreigt Rusland met sancties totdat er vrede is geslot…..
- Herwaardering voor authentieke houten huizen..
- Strijd tegen drugs en illegale visserij: Suriname en partne…..
- Mohamed verliest vergunning om schepen te exploiteren..
- Ramadhin: ‘Grootschalige investeringen in zorgsector’..
- De industrialisatiepolitiek van SU..
- Diorama over slavernij officieel geopend op plantage Freder…..
- Santokhi reikt meer dan 160 grondbeschikkingen uit te Weg n…..
- Wayne Telgt niet meer beschikbaar voor kandidatenlijst..
- mr. Lesley H. R. Rodgers..
- SPA uit OPTSU; voert gesprekken met politieke partijen..
- Suriname op koers voor topfunctie OAS..
- ‘Kandidering combinatielijst wél breekpunt voor SPA’..
- Weer dodelijk huiselijk drama: twee fatale incidenten in éé…..
- Man brengt zwaar lichamelijk letsel toe aan collega-buschau…..
- Opnieuw dode door huiselijk geweld..
- Paus zwak maar stabiel..
- Nog geen maand later stapt SPA uit samenwerking met OPTSU..