Een Surinaamse delegatie heeft op 13 en 14 februari besprekingen gevoerd met verschillende organisaties in de Belgische zorgsector. De delegatie bestond uit vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) en het ministerie van Volksgezondheid.
De gesprekken richtten zich op de verbetering en uitbreiding van het zorgopleidingssysteem in Suriname, met name de opleiding en inzet van verplegend personeel. Dit maakt deel uit van het op te zetten Belgisch-Surinaamse ‘Skills Mobility Partnership’ (SMP) project, dat wordt gefaciliteerd door de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
Het SMP-project heeft als doel de zorgopleidingen in Suriname te moderniseren door ze af te stemmen op internationale normen, het aantal afgestudeerden te verhogen en carrièremogelijkheden in het buitenland te creëren. Daarnaast wordt een duurzaam model ontwikkeld voor kennisoverdracht tussen Suriname en België, wat beide landen ten goede komt.
Binnen het project wordt ook gekeken naar tijdelijke inzet van Belgische specialisten in Surinaamse ziekenhuizen, technische coaching en training voor ziekenhuismanagement en personeel. Suriname zal concrete voorstellen uitwerken en deze in een volgende fase aan Belgische partners presenteren.
De delegatie bezocht onder andere ‘Zorgnet-Icuro’ in Brussel en ‘De Medemens’ in Antwerpen. De leiding was in handen van ambassadeur Luziano Truideman (ministerie van BIBIS) en directeur Rakesh Gajadhar Sukul (ministerie van Volksgezondheid). Ook vertegenwoordigers van het IOM en het COVAB namen deel aan de besprekingen.
- Binnen drie jaar vijf grote internationale hotels in Surina…..
- Paho waarschuwt voor verhoogd risico dengue-uitbraken door …..
- Milieukenner pleit voor betere Chinalco-deal..
- BiZa presenteert wijzigingen kiesstelsel..
- Eerste knieprothese-operatie in MMC markeert historisch mom…..
- Bewolking in de ochtend en in de middag wat regen..
- Ramsukul wil dagelijks 40 rapporten van grondinspecteurs..
- Amerikaanse vrouw klaagt Tate-broers aan voor dwang tot sek…..
- Sombra verkoopt en signeert boek op thema-avond Schrijversg…..
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..
- Sewdien: “Voedselpakketten zijn veilig”..
- Tweede ronde 9e Algemene Volks- en Woniningtelling van star…..
- VES gaat in op uitnodiging NDP..
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..