De Vereniging Contact Centers Suriname (VCCS), heeft haar bereidheid uitgesproken om samen te werken met de recent opgerichte vakbond Bond voor Alle Werkers (BvAW). De VCCS wil in een gesprek met de bond, graag haar visie delen over de contactcentersector en de verdere professionalisering van de arbeidsverhoudingen. Volgens het bestuur van de VCCS, waarin grote spelers zoals ContactCare, Yource, Concentrix, Change en Teleperformance zijn vertegenwoordigd, is de sector al geruime tijd de vragende partij voor een vakbond specifiek gericht op de Surinaamse contactcenterindustrie. “We delen als sector een visie op goed werkgeverschap, maatschappelijk verantwoord ondernemen en het scheppen van duurzame werkgelegenheid voor jongeren in Suriname”, aldus het bestuur in een verklaring.
De VCCS benadrukt dat de samenwerking tussen de aangesloten bedrijven gebaseerd is op gedeelde normen en waarden, waarbij ook internationale opdrachtgevers – voornamelijk uit Nederland en België – kiezen voor Suriname vanwege de taal (Nederlands) en moderne werkstructuur die de sector biedt. “We zijn trots op de synergie die binnen de branche bestaat, zowel onderling als met onze klanten.”
Over recente uitlatingen van de BvAW zegt de VCCS dat ze zich in sommige uitspraken niet herkent, maar dat dit mogelijk voortkomt uit een eenzijdig beeld van de sector. “We realiseren ons dat wanneer slechts één kant van het verhaal belicht wordt, het moeilijk is om een volledig beeld te hebben van hoe onze sector daadwerkelijk functioneert.”
Om die reden heeft het VCCS-bestuur besloten om de vakbond uit te nodigen voor bedrijfsbezoeken bij de aangesloten leden. Naast de bestuursleden hebben ook andere bedrijven zoals WEngage, Vanad en Custom Connect zich opengesteld voor een rondleiding. Daarnaast wordt de BvAW uitgenodigd voor de volgende algemene ledenvergadering van de VCCS, die in september plaatsvindt.
Tijdens die bijeenkomst zal de brancheorganisatie toelichting geven op thema’s die volgens haar centraal staan in het werkgeversbeleid binnen de sector, waaronder arbeidsvoorwaarden, veiligheid en gezondheid op de werkvloer, compliance, business continuity en de fysieke en mentale gezondheid van werknemers.
De VCCS benadrukt dat ze zich duidelijk distantieert van partijen die niet handelen naar de principes van goed werkgeverschap. “Juist daarom verwelkomen wij de oprichting van de BvAW. Een constructieve relatie tussen werkgevers en werknemers is essentieel om het internationale imago van Suriname als betrouwbare bestemming voor contactcenterdiensten te behouden.”
Het bestuur besluit: “We zien ernaar uit om de vakbond binnen onze bedrijven te ontvangen en het gesprek aan te gaan.”
The post Surinaamse callcenterbranche nodigt vakbond uit voor open gesprek ..
- Braziliaanse bedrijven zien volop kansen in Surinaamse olie…..
- De democratie en haar randvoorwaarden: een fundament voor e…..
- Privébezittingen van Napoleon Bonaparte voor miljoenen onde…..
- Geen middelen voor opstart vervolgopleidingen IOL..
- Santokhi pleegt opnieuw woordbreuk en neemt tóch zitting in…..
- Louis Vismale viert 58ste verjaardag met oproep tot structu…..
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering …..
- Dorpsgemeenschappen Bataliba-regio dreigen geïsoleerd te ra…..
- Man aangehouden in Albina voor ontvoering en seks met 15-ja…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op Expo 2025 in Japan..
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride mode…..
- Naast het minimumloon is ook de vaststelling van leefbaar l…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op expo in Japan..
- Boete verhoogd voor niet overgedragen verkochte voertuigen …..
- VHP: Simons weigert dialoog en kiest voor polarisatie in Su…..
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af..
- GenWise Conference 2025 verbindt vier generaties op de werk…..
- Poetin blijft weg van BRICS-top in Brazilië vanwege arresta…..
- Patricia Etnel (49) Paramaribo 22-6-2026..
- Simons: Geen verdere onderhandelingen in coalitie, ook niet…..
- Technische storing slaat operatie-afdeling Dikonessenhuis l…..