De Surinaamse Boksbond (SuBoBo) heeft sinds de aansluiting bij de internationale overkoepelende organisatie World Boxing duidelijke stappen gezet richting verbetering van de bokssport in Suriname. Als een van de eerste aangesloten landen laat Suriname zien dat het serieus inzet op vernieuwing en ontwikkeling.
Met toestemming van de Nederlandse Boksbond mocht Suriname deelnemen aan de Eindhoven Cup 2025 in mei. Delano James vertegenwoordigde het land en bokste zich tot de halve finales. Het is de bedoeling dat volgend jaar een groter team deelneemt aan dit prestigieuze toernooi.
Werving van boksers
De Surinaamse Boksbond is momenteel actief bezig met het werven van boksers die Suriname internationaal willen vertegenwoordigen. Hiervoor geldt dat zij lid moeten zijn van de SUBOBO (via Lid of Aspirant-lid) en Surinaams moeten zijn of Surinaamse roots hebben. Er zijn al enkele boksers geïdentificeerd die aan deze criteria voldoen, maar de bond streeft naar een breder wervingsbeleid.
Officials volgen herscholing
Naast de werving van boksers richt de SuBoBO zich ook op de opleiding van officials. In februari en maart hebben officials een intensieve “refreshment course” gevolgd via World Boxing. De deelnemers, waaronder Remie Burke, Jasien Mohamed, Steve Gerling, Marlon Sullivan, Ferhad Bondhla en Maridjo Tjitrodipo, hebben deze succesvol afgerond en zullen hun kennis overdragen aan andere officials.
Focus op World Boxing en Olympische Spelen 2028
Door de overstap van de IBA naar World Boxing, onderhoudt Suriname nu nauwe contacten met lidlanden zoals Nederland, Frans-Guyana, Brazilië, Curaçao, Aruba en Trinidad & Tobago. Boksers die deelnemen aan toernooien onder IBA mogen niet deelnemen aan evenementen van World Boxing vanwege sancties.
Het hoofddoel van SuBoBo is deelname aan de Olympische Spelen 2028 in Los Angeles. Scholen die boksers willen afvaardigen naar toernooien kunnen contact opnemen met de bond, die de mogelijkheden zal bekijken.
Technische begeleiding
Voor de technische en tactische begeleiding van de selectie is inmiddels Rodney Owen Ernst aangesteld als nationale bondscoach. Hij zal het team leiden tot en met 2028. De benoeming van Ernst zal in een apart bericht uitgebreid worden belicht.
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..
- SRS 60 jaar: ‘We blijven de stem van het volk’..
- Sharman: Aantal auto’s Santokhi is populistisch praatje..
- Amzad Abdoel gekozen tot vicevoorzitter Staatsraad.
- Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie..
- Ronald Listeri Kensmil..
- Amzad Abdoel vicevoorzitter Staatsraad..
- Kenneth Lothar Sanches..
- Monique Dongor-Struiken..
- X hervat AI-chatbot Grok na korte opschorting.
- Video -Swarbrick geschorst na oproep tot sancties tegen Isr….
- PLO houdt TCT-minister pijnpunten voor..
- Vruchtbaar werkoverleg en kennismaking Korpsleiding en SPB.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..
- Omdat hij ook voor ons zou hebben gestreden..
- Herkansingsnormen verruimd om meer studenten de kans te gev…..
- Egyptische TikTokker start hongerstaking tegen marteling in….
- PAHO publiceert nieuwe update over Oropouche-koorts in de A….
- Jaarvergadering Rechtspraak Suriname 2025: ‘Toegankelijke r….
- Buurvrouw gooit hamer naar kinderen en bedreigt moeder..