De Surinaamse Boksbond is bezig met een plan om de bokssport wederom een rol van betekenis te geven.
Met het toetreden tot de overkoepelende wereldbond genaamd “World Boxing” als één van de eerste landen, is de stap gezet om het plan ten uitvoer te brengen. Er is veel werk aan de winkel. Eerder dit jaar heeft de Surinaamse boksersport haar intrede gedaan in internationale bokskampioenschappen. Suriname werd in de persoon van Delano James vertegenwoordigd op het internationale toernooi “The Eindhoven Cup 2025”, in Eindhoven Nederland. In 2026 zal Suriname met meer boksers mee doen aan dit prestigieuze toernooi. Delano James is geen onbekende aangezien hij zesvoudig Nederlands kampioen is geweest in de -70 kg klasse. Hij maakte de overstap naar Suriname en hoopt zo ook zijn kennis te delen. Deze bokser zal samen met andere boksers klaargestoomd worden om mee te doen aan de Olympische Spelen 2026.
De SuBoBo heeft goede contacten kunnen leggen met diverse landen en heeft met name van Nederland toestemming om vaker mee te doen aan toernooien die door hun worden georganiseerd. Ook met landen in de regio zijn er lopende afspraken die op een later tijdstip gedeeld zullen worden.
Nederlandse kampioenschappen om de bocht
Suriname heeft contacten gelegd en dat doet al voor zich spreken. De voorzitter van de Nederlandse Boksbond, dhr. Len Huard, heeft na intensieve gesprekken gevoerd te hebben met zijn Surinaamse collega, dhr. Remie Burke, besloten dat Suriname met een selectie mag meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen. Dit toernooi wordt afgewerkt in de maand november van dit jaar. Volgens planning zal Suriname met een paar boksers meedoen. Er zijn ook contacten gelegd met de dhr. Rodney Ernst, een ervaren gediplomeerde coach/trainer, die zal fungeren als bondscoach gedurende deze periode. Onder zijn hoede staat onder andere de Surinaamse bokser Domelzo Schet, die reeds internationaal een paar partijen met goede resultaten heeft gedraaid. Schet zal ook meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen.
In Suriname zijn er afspraken die lopen met Team Yvel en Dreamgift Fight & Fitness Academy om voor deze editie boksers af te leveren. Namen als Mitchel Wielson, Samuel Green, Chivaro Blackson, Kelvin Wielson en Oubrick Venlo worden genoemd als participanten. Het ligt in de bedoeling dat alle scholen die boksers willen afleveren in de toekomst erbij betrokken zullen worden. Daartoe zullen er op termijn afspraken gemaakt worden met de SuBoBo.
The post Surinaamse Boksbond in beweging ..
- Minister André Misiekaba: ‘Jullie zijn de deskundigen die h…..
- JIT arresteert Vietnamees en Chinees voor illegale handel i…..
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via What…..
- Rechter doet op 13 augustus uitspraak in zaak mishandelde a…..
- Nieuwe EZ-minister Baasaron: ‘We gaan zaken naar een hoger …..
- Drugsinval in Corantijnpolder: echtpaar en gebruiker gearre…..
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel …..
- Geluk in Suriname..
- President Simons waarschuwt ministers: “Niemand mag handele…..
- Medaille voor speciale verdiensten voor Nederlandse Defensi…..
- Surinaamse Boksbond in beweging..
- Simons: “Het Kabinet van de President is geen uitvoerend or…..
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname..
- Verdachte in verzekering gesteld door de politie voor verko…..
- Does Travel & Cadushi Tours viert 65-jarig jubileum met…..
- Nieuwe aanpak RGD eerste stap naar gezondere generatie..
- Grondlegger Hindipop overleden..
- ‘Bigi Boy’ treft ‘Wolf’ op 29 augustus in eerste DBX-titelg…..
- Kennismakingsbezoek en voorbereiding overdracht ministerie …..
- Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking …..
- Er komt absoluut geen kabinet van de ‘First Gentleman…..