Het Surinaamse zwemteam dat heeft deelgenomen aan de Goodwill Swimming Championships 2025 op Barbados is succesvol teruggekeerd. De zwemmers zijn op woensdag 20 augustus warm verwelkomd op de Johan Adolf Pengel International Airport, onder anderen door sportdirecteur Enrique Ralim.
Onder begeleiding van coaches, begeleiders en officials, keerden de twaalf jonge atleten huiswaarts, vol trots en beladen met medailles. De Goodwill-zwemkampioenschappen duurden van 15 tot 17 augustus.
De grootse ontvangst werd gezamenlijk voorbereid door ouders en het directoraat Sport van het ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport. Directeur Ralim verwelkomde de jonge sporters namens minister Lalinie Gopal. De minister stuurde een felicitatieboodschap: “Met trots en bewondering vieren wij vandaag de prestaties van onze twaalf zwemmers. Jullie hebben laten zien dat Suriname, ondanks zijn kleine populatie, groot is in talent. Dit jaar nemen wij vier gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles mee naar huis.” Minister Gopal zal de delegatie volgende week persoonlijk ontvangen, en plannen uitzetten voor de verdere ontwikkeling van de zwemmers.
Volgens directeur Ralim is sport meer dan winnen. “Het gaat ook om doorzettingsvermogen, discipline en offers. Onze jonge atleten hebben dit allemaal laten zien en zijn daarmee niet alleen winnaars in het zwembad, maar ook een bron van inspiratie voor alle jongeren in Suriname.” De functionaris kondigde namens het ministerie aan dat er verdere afspraken zullen worden gemaakt met de Surinaamse Zwembond en andere sportbonden om jonge talenten structureel te ondersteunen. “Wij willen investeren in de toekomst van onze sporters en ervoor zorgen dat zij de tools krijgen om verder door te groeien”, aldus de sportdirecteur.
Tyrell Mokkum (categorie 13-14 jaar) behaalde vier gouden en één bronzen medaille, Alicia Redan (11-12 jaar) won 2x zilver en 1x brons. Evan Tjon-A-Pauw (9-10 jaar) veroverde een bronzen plek. Daarnaast sleepte hij met het estafetteteam jongens (9-10 jaar) – verder bestaande uit Jehmar Jomena, Savar Nejal en Faejun Abdoelgafoer – een zilveren medaille in de wacht. Met deze resultaten behaalde Suriname een vijfde plaats in het overall klassement van de Goodwill Swimming Championships 2025, achter Jamaica, de Bahama’s, Barbados en Trinidad & Tobago.
The post Surinaams zwemteam behaalt 10 medailles op Goodwill Championships ..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..