Het Surinaamse zwemteam dat heeft deelgenomen aan de Goodwill Swimming Championships 2025 op Barbados is succesvol teruggekeerd. De zwemmers zijn op woensdag 20 augustus warm verwelkomd op de Johan Adolf Pengel International Airport, onder anderen door sportdirecteur Enrique Ralim.
Onder begeleiding van coaches, begeleiders en officials, keerden de twaalf jonge atleten huiswaarts, vol trots en beladen met medailles. De Goodwill-zwemkampioenschappen duurden van 15 tot 17 augustus.
De grootse ontvangst werd gezamenlijk voorbereid door ouders en het directoraat Sport van het ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport. Directeur Ralim verwelkomde de jonge sporters namens minister Lalinie Gopal. De minister stuurde een felicitatieboodschap: “Met trots en bewondering vieren wij vandaag de prestaties van onze twaalf zwemmers. Jullie hebben laten zien dat Suriname, ondanks zijn kleine populatie, groot is in talent. Dit jaar nemen wij vier gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles mee naar huis.” Minister Gopal zal de delegatie volgende week persoonlijk ontvangen, en plannen uitzetten voor de verdere ontwikkeling van de zwemmers.
Volgens directeur Ralim is sport meer dan winnen. “Het gaat ook om doorzettingsvermogen, discipline en offers. Onze jonge atleten hebben dit allemaal laten zien en zijn daarmee niet alleen winnaars in het zwembad, maar ook een bron van inspiratie voor alle jongeren in Suriname.” De functionaris kondigde namens het ministerie aan dat er verdere afspraken zullen worden gemaakt met de Surinaamse Zwembond en andere sportbonden om jonge talenten structureel te ondersteunen. “Wij willen investeren in de toekomst van onze sporters en ervoor zorgen dat zij de tools krijgen om verder door te groeien”, aldus de sportdirecteur.
Tyrell Mokkum (categorie 13-14 jaar) behaalde vier gouden en één bronzen medaille, Alicia Redan (11-12 jaar) won 2x zilver en 1x brons. Evan Tjon-A-Pauw (9-10 jaar) veroverde een bronzen plek. Daarnaast sleepte hij met het estafetteteam jongens (9-10 jaar) – verder bestaande uit Jehmar Jomena, Savar Nejal en Faejun Abdoelgafoer – een zilveren medaille in de wacht. Met deze resultaten behaalde Suriname een vijfde plaats in het overall klassement van de Goodwill Swimming Championships 2025, achter Jamaica, de Bahama’s, Barbados en Trinidad & Tobago.
The post Surinaams zwemteam behaalt 10 medailles op Goodwill Championships ..
- ‘Ik ben in mijn goede naam en eer aangetast’, zegt Gangabis…..
- DNA keurt Begroting 2025 goed..
- Robinhood-trainer Gödeken: ‘We weten wat de kansen en bedre…..
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen..
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen..
- ‘Economische Zaken vervult een ondersteunende en faciliëren…..
- Digitalisering en preventie centraal in nieuwe gezondheidsa…..
- Currie: ‘Oplossing lerarentekort middelbaar onderwijs vergt…..
- Vijftienjarige leerling Mulo Hockeystraat stapt uit het lev…..
- Minister Bouva roept op: ‘gebruik de juiste landkaart van S…..
- Bewoners Wanica in verzet tegen vestiging Gold Grams..
- SBF-dialoog hervorming pensioenstelsel: ‘Van vallen naar op…..
- Noersalim zal misstanden op LVV streng aanpakken..
- Update: Tiener springt van brug.
- Veehoudersbond wenst snelle import melkkoeien uit Brazilië..
- Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal..
- TCT en IDB bespreken stappen om luchtvaartpositie te herste…..
- Art gallery Wi Eygi Du betreurt heengaan George Ramjiawansi…..
- SRS 60 jaar: ‘Bij ons hebben Surinaamse muzikanten een uitl…..
- Jeugdraad en DNA-voorzitter Adhin werken aan toekomstige je…..
- Scholen in binnenland krijgen Smart-tv voor afstandsonderwi…..