Onder het motto “Humaniteit in actie sinds 1940” viert het Surinaamse Rode Kruis (SRK) morgen met trots zijn 85-jarig bestaan. De organisatie, die diep verankerd is in de Surinaamse samenleving, staat stil bij haar rijke geschiedenis én kijkt vooruit naar een toekomst waarin weerbaarheid, samenwerking en jeugdparticipatie centraal staan.
Van koloniaal filiaal tot nationale krachtHet SRK werd opgericht op 20 juni 1940 als een afdeling van het Nederlandse Rode Kruis. Aanvankelijk lag de focus op eerste hulp tijdens de Tweede Wereldoorlog en ondersteuning bij natuurrampen. Sinds de verzelfstandiging in 1980 groeide het SRK uit tot een volwaardige nationale hulporganisatie, en sloot het zich aan bij de internationale Rode Kruis- en Rode Halve Maanbeweging.
Gedurende acht decennia stond de organisatie in de frontlinie van noodhulp, rampenbestrijding, bloedvoorziening via de Nationale Bloedbank en gezondheidsbevordering.
Nieuwe rollen, nieuwe uitdagingenDe afgelopen jaren verbreedde het SRK haar takenpakket. Naast traditionele rampeninterventie wordt gewerkt aan:– Resilience Building: training en voorbereiding van gemeenschappen op rampen;– Jeugd- en educatieprogramma’s: jongeren worden op scholen actief betrokken bij humanitaire waarden;– Humanitaire hulp buiten crisistijd: zoals steun aan migranten en psychosociale hulpverlening tijdens covid-19.
Voorzitter Melvin Tjon Sie Fat benadrukt: “Het Rode Kruis is meer dan een hulporganisatie; het is een gemeenschap van hoop, compassie en actie. Zonder onze vrijwilligers en partners zouden wij dit werk niet kunnen doen.”
Twee belangrijke viermomentenHet jubileumjaar wordt gemarkeerd met speciale activiteiten:– 19 juni – Vrijwilligersdag: een ode aan de inzet van honderden vrijwilligers;– 27 juni – Appreciation Day: partners, donoren en stakeholders worden bedankt tijdens een feestelijke bijeenkomst. Daarbij wordt ook bijzondere erkenning gegeven aan de Nationale Bloedbank voor haar bijdrage aan de volksgezondheid.
Vooruitblik: bouwen aan veerkrachtVoor de toekomst heeft het SRK een duidelijke missie:– Lokale gemeenschappen versterken tegen klimaatverandering en pandemieën;– Digitale tools inzetten voor risicocommunicatie;– Jongeren actiever betrekken in hulpverlening;– Partnerschappen met binnen- en buitenlandse organisaties uitbreiden.
Samen menselijkheid vormgevenHet SRK roept de samenleving op om deel uit te blijven maken van de beweging. “Of je nu vrijwilliger bent, donor, partner of deelnemer: iedereen kan bijdragen aan een menselijker en veerkrachtiger Suriname,” aldus de organisatie.
- Suriname en El Salvador door naar volgende ronde WK-voorron…..
- VHP doorbreekt stilte na bekendmaking verkiezingsuitslag; z…..
- VHP wacht op besluit OKB..
- Zunder: “Vervolggesprekken met nieuwe regering noodzakelijk…..
- CHS sluit telproces af: definitieve zetelverdeling bekend; …..
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen..
- Basisvaardigheden ondernemerschap centraal in driedaagse tr…..
- De Caraïben staan voor cruciaal energiedecennium..
- Somohardjo vraagt zich af waarom president ontslagverzoek R…..
- Vaststelling verkiezingsuitslag zonder noemenswaardige vera…..
- Hof zet streep door verzoek Promes: arrestatie bij aankomst…..
- INEFFECTIEVE AANPAK BEROVINGEN..
- Man dood aangetroffen in voertuig; verdachte aangehouden..
- Projecten voor zorg, onderwijs en sociale ondersteuning..
- Jongeren in actie tegen plasticvervuiling..
- Concacaf-rentree: Transvaal in poule C van CFU Club Shield..
- Vele problemen bij CASAS als gevolg van politieke bemoeieni…..
- Brunswijk moet aftreden vóór presidentsstemming!..
- CHS constateerde gisteren fout die geen invloed heeft op ve…..
- INTERVAST SURINAME NV & WIDJAI SARDJOE GAVEN TERUG!..
- EZ en WUSC trainen agrarische ondernemers in Saramacca..