Onder het motto “Humaniteit in actie sinds 1940” viert het Surinaamse Rode Kruis (SRK) morgen met trots zijn 85-jarig bestaan. De organisatie, die diep verankerd is in de Surinaamse samenleving, staat stil bij haar rijke geschiedenis én kijkt vooruit naar een toekomst waarin weerbaarheid, samenwerking en jeugdparticipatie centraal staan.
Van koloniaal filiaal tot nationale krachtHet SRK werd opgericht op 20 juni 1940 als een afdeling van het Nederlandse Rode Kruis. Aanvankelijk lag de focus op eerste hulp tijdens de Tweede Wereldoorlog en ondersteuning bij natuurrampen. Sinds de verzelfstandiging in 1980 groeide het SRK uit tot een volwaardige nationale hulporganisatie, en sloot het zich aan bij de internationale Rode Kruis- en Rode Halve Maanbeweging.
Gedurende acht decennia stond de organisatie in de frontlinie van noodhulp, rampenbestrijding, bloedvoorziening via de Nationale Bloedbank en gezondheidsbevordering.
Nieuwe rollen, nieuwe uitdagingenDe afgelopen jaren verbreedde het SRK haar takenpakket. Naast traditionele rampeninterventie wordt gewerkt aan:– Resilience Building: training en voorbereiding van gemeenschappen op rampen;– Jeugd- en educatieprogramma’s: jongeren worden op scholen actief betrokken bij humanitaire waarden;– Humanitaire hulp buiten crisistijd: zoals steun aan migranten en psychosociale hulpverlening tijdens covid-19.
Voorzitter Melvin Tjon Sie Fat benadrukt: “Het Rode Kruis is meer dan een hulporganisatie; het is een gemeenschap van hoop, compassie en actie. Zonder onze vrijwilligers en partners zouden wij dit werk niet kunnen doen.”
Twee belangrijke viermomentenHet jubileumjaar wordt gemarkeerd met speciale activiteiten:– 19 juni – Vrijwilligersdag: een ode aan de inzet van honderden vrijwilligers;– 27 juni – Appreciation Day: partners, donoren en stakeholders worden bedankt tijdens een feestelijke bijeenkomst. Daarbij wordt ook bijzondere erkenning gegeven aan de Nationale Bloedbank voor haar bijdrage aan de volksgezondheid.
Vooruitblik: bouwen aan veerkrachtVoor de toekomst heeft het SRK een duidelijke missie:– Lokale gemeenschappen versterken tegen klimaatverandering en pandemieën;– Digitale tools inzetten voor risicocommunicatie;– Jongeren actiever betrekken in hulpverlening;– Partnerschappen met binnen- en buitenlandse organisaties uitbreiden.
Samen menselijkheid vormgevenHet SRK roept de samenleving op om deel uit te blijven maken van de beweging. “Of je nu vrijwilliger bent, donor, partner of deelnemer: iedereen kan bijdragen aan een menselijker en veerkrachtiger Suriname,” aldus de organisatie.
- Aanhoudende onweersbuien vandaag..
- CBvS: verhoogde bestedingen en wisselkoersvolatiteit oorzaa…..
- Zweedse ‘kindsoldaten’ steeds vaker ingezet voor misdaad op…..
- Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet ki…..
- Suriname geschorst door EITI..
- “Dragon” Domineert de Box Office Met $83 Miljoe…..
- Verdachte aangehouden voor schietincident aan de Parijsstra…..
- Dagblad Suriname..
- Column: A ten doro… fu lusu den privilege..
- Verkiezingsuitslag heeft nog geen juridische geldigheid..
- Actieprogramma voor pensioencrisis op tafel bij SBF..
- De Opkomst van Narcoterroristen in Colombia..
- FIFA’s $2 Billion Extravaganza Kicks Off With Just a …..
- SLM is Casas US$ 3 miljoen schuldig..
- ‘Bigi Boy’ wint tweede Dirty Boxing Championship..
- Wisse behoudt wereldtitel..
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt spro…..
- RAVAKSUR wenst uitgenodigd te worden door NDP voorzitter Je…..
- Politieactie Wilhelminastraat: 18 bromfietsen en 1 auto in …..
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man..
- 180 jaar Nederlandse boeren in Suriname: een grootse vierin…..