Op dinsdag 29 april 2025 vond de ondertekeningsceremonie plaats voor de vierde en laatste groep bedrijven die deelnemen aan het SURGE-programma. Tijdens deze bijeenkomst ontvingen 41 micro-, kleine en middelgrote ondernemingen (mkmo’s) officieel hun Matching Grant Agreements (MGA), na succesvolle presentaties van hun groeiplannen. Het SURGE-programma is een initiatief van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie, gefinancierd door de Wereldbank.
SURGE helpt ondernemers met zakelijke ondersteuning en financiële bijdragen, gericht op het vergroten van hun productiviteit, omzet en het creëren van banen. Daarmee levert het programma een belangrijke bijdrage aan de versterking en diversificatie van de Surinaamse economie. Het SURGE-project is onderdeel van het Suriname Competitiveness and Sector Diversification (SCSD)-programma, dat loopt tot juni 2025. De uitvoering is in handen van Solidaridad.
Volgens Susan Bansropansingh, coördinator van Component 2 van het SCSD-programma, is deze stap van groot belang voor de versterking van mkmo’s in Suriname. Er is geïnvesteerd in bedrijven uit verschillende districten, met speciale aandacht voor vrouwelijke en rurale ondernemers, waaronder inheemse en marrongemeenschappen. Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap van het ministerie en voorzitter van de evaluatiecommissie, benadrukte dat de selectie plaatsvond op basis van duidelijke en eerlijke criteria. De gekozen bedrijven lieten sterke groeiplannen en strategische modellen zien en behoren tot de meest veelbelovende ondernemingen van het land.
Eric Hansen (SURGE-directeur) en Hubert Forrester (Wereldbank) gaven aan dat het programma inmiddels honderden bedrijven heeft geholpen, waaronder veel vrouwelijke ondernemers. De groei van deze bedrijven wordt de komende vijf jaar gevolgd door het ministerie.
President Chandrikapersad Santokhi sprak zijn waardering uit voor het programma en benadrukte het belang van duurzame impact. Hij wees op de goede begeleiding die de ondernemers ontvangen en riep hen op de kansen te benutten die de overheid biedt. Volgens de president is dit het moment om meer lokaal te produceren en regionale markten te versterken.
The post SURGE ondersteunt 41 nieuwe bedrijven met groeifinanciering ..
- NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit..
- Verdachte milieuverontreiniging opgepakt na tip..
- Cambiohouders en slimstemmers bemoeilijkten beleid regering…..
- President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbei…..
- Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo..
- Resocialisatie gedetineerden..
- 45 burgers onderscheiden voor uitzonderlijke maatschappelij…..
- Back-upgenerator aangekomen in Moengo..
- Personeel ARGOS en SURMAC versterken vakkennis via SAO-trai…..
- “Regering met NDP-signatuur treft steeds achterstand in inv…..
- Santokhi laat zich niet chanteren door Somohardjo..
- VHP eert arbeiders als stille kracht economie..
- Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi..
- Inrichting nieuw gebouw Volksgezondheid vertraagd op door h…..
- MZ overhandigt beleidsplan aan minister Ramadhin..
- Suriname neemt nieuwe e-visa-applicatie en chatbot in gebru…..
- Beveiligingsman president trekt wapen voor brandweerman na …..
- Harris haalt fors uit naar Trump: “Amerikaanse idealen in r…..
- 1 Mei-boodschap president Santokhi..
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie..
- AWJ-minister installeert Nationale Loonraad..