De discussie over economische vooruitgang in Suriname krijgt een nieuw perspectief: meet de economie niet aan hoe de top 1% het doet, maar aan hoe de onderste 99% overleeft in de supermarkt. Deze uitspraak wint terrein onder economen en sociale denkers die de groeiende ongelijkheid in het land aan de kaak stellen.
Hoewel officiële cijfers wijzen op “stabilisatie” en een lichte economische groei, blijft het dagelijks leven voor de meerderheid onbetaalbaar.
In de supermarkten moeten velen kiezen tussen basisproducten of medicijnen, terwijl een kleine elite geen enkele last lijkt te ondervinden van prijsstijgingen of valutadruk.
Financieel analist Harold waarschuwt: “Zolang beleidsmakers hun succes meten aan beurscijfers of IMF-statistieken, en niet aan hoe een gezin met minimumloon zijn karretje vult, blijven we blind voor de echte situatie.”
Tijdens regeringswisselingen belooft men telkens sociale verlichting, maar de realiteit voor de armste huishoudens blijft bitter. “De rijen bij sociale gaarkeukens zijn langere indicatoren dan de cijfers in een begroting”, aldus Harold.
Een duurzame economie vereist inclusiviteit en rechtvaardigheid. Zolang de onderste lagen van de samenleving nauwelijks ademruimte hebben, is er van echte vooruitgang geen sprake. Welvaart moet voelbaar zijn, niet alleen zichtbaar op papier.
- Scherpe kritiek op KPS: ‘Het systeem is ziek..
- Stephen Tsang beëdigd als minister OW..
- Ricardo Panka in de running voor ambassadeurspost..
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachte….
- Bootsman verdronken bij bootongeluk te Balingsoela; lijk ge….
- NMA: Geen goedkeuring goudverwerkingsbedrijf Commissaris We….
- Nieuw of gewoon oud?..
- Minister Misiekaba: Aandacht voor personeelstekort en geest…..
- INGEZONDEN – Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van …..
- Luchtvaartsector moet vrijdag oplossingsmodellen presentere…..
- Minister Monorath belooft ’toewijding en zorg’ bij eerste b…..
- DNA laat acht nieuwe parlementsleden toe..
- DNA verwelkomt acht nieuwe leden..
- Acht nieuwe leden toegelaten tot De Nationale Assemblee.
- Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van het Korps.
- Sportprestaties..
- Vrouw voor rechter wegens poging tot smokkel naar arrestant..
- Surinaamse samenleving heeft er een hard hoofd in: DNV en k…..
- Afrikaanse legers gebruiken drones met verwoestende impact …..
- Spoed luchtvaartcongres legt uitdagingen sector bloot..
- Thelma Fransçoise Emelina Bundel..