Met de wereldwijde aandacht elders gericht, escaleert de door oorlog veroorzaakte hongersnood in Soedan. Vroeger vruchtbare landbouwgronden liggen nu braak door de jarenlange burgeroorlog. Basisvoedsel zoals sorghum en pinda’s zijn schaars geworden en onbetaalbaar voor de meeste gezinnen. Hulptransporten worden geblokkeerd door strijdende partijen, waardoor honderdduizenden mensen – vooral kinderen – afhankelijk zijn van noodrantsoenen en wilde planten om te overleven.
Volgens het Integrated Food Security Phase Classification-systeem (IPC) bevindt het land zich in de zwaarste hongercategorie. Alleen al in Darfur en Kordofan zijn honderdduizenden mensen ontheemd. Naar schatting hebben ruim 25.000 kinderen het afgelopen jaar de hongerdood gevonden. Internationale hulporganisaties waarschuwen dat de situatie in de komende maanden verder kan verslechteren, vooral nu de gewapende groepen doorgaan met aanvallen op burgerdoelen en blokkades van voedseltransporten.
De crisis legt niet alleen de verwoesting van Soedans landbouw bloot, maar ook de politieke impasse die humanitaire hulp belemmert. Internationale druk neemt toe om het conflict te beëindigen, maar uitzicht op vrede ontbreekt.
- Vier jeugddammers naar Caribische kampioenschappen..
- Ramsaran: ‘De beschermers van onze soevereiniteit’..
- Brad Pitt breekt records met nieuwe F1-film.
- Voormalig president Vizcarra in voorlopige hechtenis..
- Alcoholconsumptie VS op historisch dieptepunt.
- Braziliaanse vrouw in VS opgepakt en dreigt met uitzetting..
- MinOWC wil betere begeleiding van leerlingen richting einde…..
- Vruchtbaar werkoverleg wnd. korpschef en SPB.
- Hof van Justitie zet oud-ministers Amoksi en Raghoebarsing …..
- Tessa Leuwsha geeft Boni ontnomen identiteit terug..
- Newmont: incident ‘botsing zware machines’ wordt behandeld …..
- FDA keurt eerste aceclidine-oogdruppel tegen presbyopie goe….
- Hypocrisie in de Westerse politiek rond het label ‘terroris….
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….
- ICJ bereidt laatste hoorzittingen voor in grensgeschil Guya…..
- DNA stelt speciale commissie ‘Jeugdzaken’ in..
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..