“We gaan nu naar de eindstreep. Voor ons als organisatie is het de sprintfase.” Zo sprak Maurits Hassankhan, onderminister van Binnenlandse Zaken (BIZA) belast met de organisatie van de verkiezingen, bij de opening van de tweedaagse Verkiezingsbeurs in de Congreshal. De activiteit is op zaterdag 26 april van start gegaan en duurde tot en met zondag.
De Verkiezingsbeurs 2025 wordt georganiseerd door BIZA en het publiek kon informatie inwinnen bij de stands van BIZA, de verschillende politieke partijen die aan de verkiezingen deelnemen en andere verkiezingsactoren. Hassankhan benadrukte dat dit dé gelegenheid voor de politieke partijen is om informatie te delen waarom men op hen zou moeten stemmen. Hij merkte evenwel op dat niet eenieder tevreden is met de gang van zaken tot nu toe. “Maar dat is onderdeel van een spel. Belangrijk is dat wij op 25 mei met zijn allen tevreden zijn met de manier waarop de verkiezingen zijn georganiseerd”, aldus de BIZA-onderminister.
Dit laatste was ook hetgeen waar BIZA-minister Delano Landvreugd de nadruk op legde. Hij deelde mee dat alle actoren zaterdag overleg hebben gehad om alle plooien die er nog zouden zijn, glad te strijken. “Ik hoop dat na 25 mei eenieder tevreden is en wij daarna eensgezind verder kunnen gaan werken aan de toekomst en ontwikkeling Suriname. Verwijzend naar het Ala Kondre Ensemble, dat optrad in de Congreshal”, zei Landvreugd dat dit een weerspiegeling is van de Surinaamse verkiezingen.
Volgens de bewindsman rust wat dit betreft een grote verantwoordelijkheid op de overheid. Hoewel het in Suriname de zittende regering is die de stembusgang organiseert en zij weggestemd kan worden, is het volgens minister Landvreugd desondanks de verantwoordelijkheid van de regering c.q. BIZA, de andere verkiezingsactoren en werkgroepen om de verkiezingen te organiseren op de manier waar Suriname zo bekend om staat, namelijk vrije, geheime en vooral eerlijke verkiezingen.
Hoewel de politieke partijen van de gelegenheid gebruik zullen maken om zichzelf te campaignen, is het volgens de bewindsman van belang om de kiezers erop te wijzen hoe correct mogelijk hun stem uit te brengen. Dit vooral vanwege het feit dat het de eerste keer is dat er volgens het landelijk evenredigheidsstelsel wordt gestemd. Landvreugd sprak daarbij de hoop uit dat er bij deze verkiezingen minder ongeldige stemmen zullen zijn. Hij gaf verder aan dat er deze keer evenveel vrouwen als mannen zullen stemmen en dat er 43.645 first voters zijn.
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Autobestuurder overlijdt na zware botsing met trekker in Ni…..
- Mac Andrew: ‘Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel ar…..
- Rechter straft illegale mijnwerker: boete van SRD 10.000 en…..
- MET VUUR SPELEN..
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpogin…..
- Succesvolle Verkiezingsbeurs 2025 afgesloten..
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!..
- Meerdere sporters gedecoreerd rond Internationale dag van S…..
- BVSS-voorzitter bezorgd over achtergelaten vuil na Avondvie…..
- TOERISTISCHE TREKPLEISTER OF TROOSTELOZE TROEP?..
- NIET VOLWASSEN GENOEG VOOR PEILINGEN..
- Santokhi wenst niet onder druk gezet te worden..
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien..
- Raïssa van Varsseveld gaat voor verhoging van de producties…..
- Kiezers verdeeld over Trump na eerste 100 dagen tweede term…..
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd..
- OKB lanceert vernieuwde website..
- Onafhankelijk Kiesbureau lanceert nieuwe website voor meer …..
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart..