Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Condor en Livo zijn het Premier Eagles Invitational Volleyball Tournament in Guyana vrijdagavond in de National Gymnasium succesvol gestart. De volleybalsters van de zwart-witte formatie kregen gastheer Eagles in straight sets op de knieën, terwijl de mannenselectie alle drie sets nodig had om Guyana Defence Force (GDF) van zich af te zetten.
Ook Livo, dat in de mannenhoofdklasse speelt met een mix van U21-spelers, had drie sets nodig om Eagles terug te wijzen: 25-23, 18-25, 15-11. “We vonden de game, ondanks de vermoeiende reis, heel leuk”, liet Condor-captain Zoureena Koningverander vanuit het westerlijk buurland aan de Ware Tijd weten.
“We hebben van Eagles, dat op papier de sterkte tegenstander van het evenement is, gewonnen. Ik verwacht zaterdag hetzelfde niveau of misschien lager zelfs”
Beide Surinaamse clubs reisden vrijdag in de vroege ochtend via de weg af naar Guyana en moesten enkele uren na aankomst in actie komen. “De communicatie kon wel beter, maar we hebben zelf gezien dat het kan”, vervolgde Koningverander.
De captain vond het niveau in Guyana, vergeleken met de competitie in Suriname laag. “We hebben de tegenstander niet onderschat, maar zullen zaterdag beter spel leveren tegen de andere tegenstanders met als doel kampioen te worden”, aldus de Condor-aanvoerster.
Redelijk goed
Sageno Charles, de captain bij de eersteklassesectie van Condor-mannen, kijkt terug op een redelijk goede eerste set. Captain Charles zegt dat Condor vrijdag heeft bewezen tegen hoofdklasseploegen te kunnen spelen ondanks zij in Suriname eersteklasse spelen.
“We wisten punten te maken. Onze pass was ook prima en we konden ook goed ons blok plaatsen. In de tweede set vielen onze pass en aanval weg. Dat kwam door vermoeidheid van onze trip”, beredeneerde Charles, die verder aangaf dat zaken in de tiebreaker goedgemaakt werden.
Spannende rally’s
Livo-coach Navaroni Nabibaks deelde mee dat het spel in het begin door vermoeidheid stroefjes verliep. “We hebben van Eagles, dat op papier de sterkte tegenstander van het evenement is, gewonnen. Ik verwacht zaterdag hetzelfde niveau of misschien lager zelfs”, benadrukte Nabibaks, die verder aangaf dat er tussen de sets door spannende rally’s waren.
De partijen vangen zaterdagmorgen vanaf negen uur aan met de finales bij de vrouwen, om elf uur ’s avonds en zondagochtend om één uur bij de mannen. “Het wordt een zware dag, maar we hadden niet anders verwacht dus zaterdag gewoon doorbijten en het beste ervan maken”, aldus de oefenmeester van de zwart-oranje ploeg.
- Kadensi van de VHP-lijst; blijft partij steunen..
- Training ‘Professioneel Vertrouwenspersoon’ van start in he…..
- Géén verkiezingsstunt..
- Kadensi trekt zich terug als adspirant DNA-kandidaat..
- Man tracht drugs cellenhuis binnen te smokkelen..
- VHP beslist uiterlijk zondag over kandidaatstelling Kadensi..
- 3 dc’s ontheven; Coronie krijgt nieuwe dc..
- CELOS stimuleert Agroforestry als alternatief voor kostgron…..
- Samora doet oproep aan volwassenen met nieuwe single ‘Child…..
- OM eist verwerping verweer advocaat Lobo in vuurwapenvergun…..
- NOP ook afgewezen door kortgedingrechter..
- BREAKING — Nationale Ontwikkelingsplatform ook afgewezen vo…..
- CELOS stimuleert Agroforestry als alternatief voor kostgron…..
- ‘Bouw-, woon- en huishoudbeurs 2025 wordt zakelijke en gest…..
- Titelverdediger Giasi maakt winnende start in nationaal sch…..
- Hoe gezond zijn uw nieren?..
- Officiële opening Nationaal Milieuveiligheid Seminar..
- Voorganger C.L. geeft toe: ‘Mijn handeling was moreel-ethis…..
- Meer controle op vreemdelingen in Suriname..
- Secretaris-generaal van OAS Albert Ramdin bespreekt gezondh…..
- Overleg CHS en onderminister Hassankhan inzake verkiezingen..