Vrijdag vond de negende en laatste evaluatie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) programma plaats. Ana Guscina, de IMF-missiechef, benadrukt dat door een gezamenlijke inspanning van zowel de samenleving als beleidsmakers een goed resultaat is behaald. De inflatie daalde van 60% naar 10%, de internationale reserves werden versterkt, de kredietwaardigheid verbeterde en de verhouding van de publieke schuld ten opzichte van het Bruto Binnenlands Product (BBP) daalde van 148% naar onder de 90%.
Hoewel de behaalde resultaten op macro-economisch gebied indrukwekkend zijn, benadrukte Guscina dat de duurzaamheid van de economie afhankelijk is van de acties die na de IMF-steun zullen worden ondernomen. André Roncaglia, Executive Director van het IMF, zei dat de Surinaamse samenleving haar verdiende stabiliteit heeft teruggekregen.
‘Suriname moet zich nu voorbereiden op de komende ontwikkelingen. Het is aan de samenleving om de regering en politici onder druk te zetten om de hervormingen voort te zetten, zodat de welvaart kan komen’, aldus Roncaglia. In maart 2025 eindigt het IMF-programma van Suriname. Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning benadrukt echter dat dit niet automatisch betekent dat het programma goedgekeurd wordt.
‘Er is nog werk te doen om de laatste evaluatie succesvol af te ronden, waaronder het afbetalen van schulden’, aldus Raghoebarsing.
- Alles om je voor te bereiden op het opzetten en runnen van …..
- Trump voert importheffingen in op staal en aluminium..
- Drinkater SWM is veiligGeen bewijs van verontreiniging..
- Lilian, Marlene van de L’Isle (67) Paramaribo 5-2-202…..
- Esther Daniels (81) Amsterdam 2-2-2025..
- ‘Nee bedankt’: blanke Zuid-Afrikanen wijzen Tru…..
- Unieke tas met design van kunstenares Sri Irodikromo..
- Meteodienst: Maandag overwegend droog..
- Ruckers-captain Fisher: ‘Unu puru a bluf gi Schakel de Flor…..
- “Er is geen sprake van bewuste blokkade salarissen pe…..
- Wetgeving mogelijk voornaamste steunpilaar van elke samenle…..
- Niet eens een begroting kunnen schetsen…..
- Vijf verdachten aangehouden voor oplichtingen en valsheid i…..
- Zesde verdachte in berovingszaak Cassialaan aangehouden..
- Kabinet president: geen opdracht om personeel Huize Ashiana…..
- De stroomtarieven (2) SPCS: ‘We hebben volgens het contract…..
- Bronto Somohardjo: “PL zal ministerie van OW opeisen”..
- Bouwen is in 2024 nog duurder geworden..
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment..
- Column: Borrelpraat no. 858..
- Werkgevers lappen ouderschapsverlof aan hun laars..