Vrijdag vond de negende en laatste evaluatie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) programma plaats. Ana Guscina, de IMF-missiechef, benadrukt dat door een gezamenlijke inspanning van zowel de samenleving als beleidsmakers een goed resultaat is behaald. De inflatie daalde van 60% naar 10%, de internationale reserves werden versterkt, de kredietwaardigheid verbeterde en de verhouding van de publieke schuld ten opzichte van het Bruto Binnenlands Product (BBP) daalde van 148% naar onder de 90%.
Hoewel de behaalde resultaten op macro-economisch gebied indrukwekkend zijn, benadrukte Guscina dat de duurzaamheid van de economie afhankelijk is van de acties die na de IMF-steun zullen worden ondernomen. André Roncaglia, Executive Director van het IMF, zei dat de Surinaamse samenleving haar verdiende stabiliteit heeft teruggekregen.
‘Suriname moet zich nu voorbereiden op de komende ontwikkelingen. Het is aan de samenleving om de regering en politici onder druk te zetten om de hervormingen voort te zetten, zodat de welvaart kan komen’, aldus Roncaglia. In maart 2025 eindigt het IMF-programma van Suriname. Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning benadrukt echter dat dit niet automatisch betekent dat het programma goedgekeurd wordt.
‘Er is nog werk te doen om de laatste evaluatie succesvol af te ronden, waaronder het afbetalen van schulden’, aldus Raghoebarsing.
- In 2025 worden vijf exploratieputten geboord in Surinaams z…..
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..
- Grenada’s Mitchell: Bied excuses aan en betaal herste…..
- Registratie politieke organisaties: APP stukken kwijt door …..
- Politie eindelijk ingetrokken in nieuw gebouw Moengo..
- Tralalaa-economics van Chan en Bouta. Bent u de afgelopen 5…..
- Kapotte waterleidingbuis zorgt voor lage waterdruk Leiding …..
- Jagesar: Suriname verwacht in 2026 tweede FID..
- Financiën politieke partijen..
- President Santokhi presenteert Surinames vorderingen op Car…..
- MOU versterkt ontwikkeling EAG-luchthaven..
- Regering keurt ontwerpwet Wijziging Anti-corruptiewet 2017 …..
- Prognose 25 mei 2025..