De Su Aid-campagne 2024 heeft een bedrag van SRD 4.922.569,49 opgebracht voor de Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis. De inzamelingsactie, die liep van 4 november tot en met 22 december 2024, kreeg massale steun van zowel particulieren als bedrijven. In februari 2025 waren alle toegezegde donaties bijgeschreven op de rekening van Su Aid.
Bij de bekendmaking van de voorlopige eindstand op 27 december 2024, werd nog een bedrag van SRD 4,5 miljoen gemeld. Uiteindelijk kwam daar bijna een half miljoen SRD bij, waardoor de bloedbank extra middelen krijgt voor de aanschaf van medische apparatuur.
Hoewel het oorspronkelijke streefbedrag van SRD 10 miljoen niet is gehaald, spreekt Su Aid van een groot succes. “We zijn enorm trots op dit eindresultaat en dankbaar voor alle bijdragen van individuen, instanties en bedrijven die dit mogelijk hebben gemaakt,” aldus de organisatie.
Su Aid is inmiddels in overleg met de Nationale Bloedbank over de beste besteding van de beschikbare middelen. Door het niet behalen van het volledige streefbedrag zullen niet alle benodigde apparaten kunnen worden aangeschaft, maar de donaties zullen alsnog een aanzienlijke verbetering betekenen voor de bloedvoorziening in Suriname.
Nieuwe campagne in voorbereidingOndertussen is Su Aid al bezig met de voorbereidingen voor de inzamelingscampagne van 2025. De organisatie roept de samenleving op om voorstellen in te dienen voor duurzame projecten die grote delen van de gemeenschap ten goede komen.
- De eerste ontmoeting met de politieke partij PRO (Partij vo…..
- Caricom waarschuwt Venezuela tegen verkiezingen op grondgeb…..
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop..
- Kabinet van de President ondersteunt mandirs..
- Op weg naar 25 mei: Suriname moet heel bewust kiezen..
- PALU: IMF-beleid creëert inflatie-tijdbom..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..
- Cultureel erfgoed uitdragen tijdens ‘World Expo 2025 Osak…..
- Zorgboerderij Creola biedt jongeren in Saramacca nieuwe kan…..
- Ambtenaren wachten al 20 jaar op bevordering..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..