Medewerkers van de Surinaamse Televisie Stichting (STVS) hebben op woensdag 12 februari hun ongenoegen geuit bij vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk over de aanhoudende problemen binnen het bedrijf. Het personeel is al meer dan drie weken in afwachting van een reactie van de regering na het overhandigen van een petitie aan president Chan Santokhi, waarin diverse personeelskwesties aan de orde werden gesteld.
Na een prikactie vorige week donderdag, nodigde de regering de directeur van de STVS, Raoul Abisoina, uit voor een overleg, maar tot nu toe zijn er geen zichtbare verbeteringen voor de medewerkers.
Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning verklaarde dat het bedrijf SRD 27 miljoen aan subsidie heeft ontvangen, maar volgens STVS-directeur Abisoina klopt deze bewering niet.
De minister beweerde ook dat er maandelijks SRD twee miljoen beschikbaar wordt gesteld voor de STVS, maar de directie ontkent ooit het totaalbedrag van SRD 27 miljoen te hebben ontvangen. Daarnaast blijft de betaling van achterstallige overuren onduidelijk; de medewerkers hebben uren die tot een jaar teruglopen nog niet ontvangen.
Ook de uitbetaling van de kabinettoelages voor medewerkers, die onder het Kabinet van de Vicepresident vallen, blijft uit. Verder had de regering een bedrag van 60.000 Amerikaanse dollar beloofd voor de aanschaf van apparatuur, maar deze som is niet overgemaakt. De minister gaf aan dat de toezegging van 60.000 niet meer zal worden nagekomen.
De situatie rondom de betalingen en de financiële situatie van de STVS wordt door de directie als problematisch ervaren, met beschuldigingen dat de overgemaakte SRD twee miljoen per maand niet in lijn is met de werkelijke situatie.
De vicepresident heeft aangegeven dat de directeur opnieuw zal worden opgeroepen en dat de problemen opnieuw besproken zullen worden. Tot nu toe heeft het bezoek van de directeur aan de VP echter geen zichtbare verandering teweeggebracht.
De vp is op de hoogte van de zorgen van de medewerkers en benadrukt dat zij recht hebben op hun toelages, die zo snel mogelijk moeten worden uitbetaald. De STVS viert dit jaar zijn zestigste verjaardag te midden van deze aanhoudende problemen.
- Internationale Business Conferentie overschaduwd door grens…..
- Gouden beleggingsmunten en bullions vandaag op de markt..
- AWJ en SoZaVo bundelen krachten om sociale steunontvangers …..
- OM aan zet..
- President bespreekt voortgang grondzaken met GBB..
- UNODC voert evaluatie uit: Suriname wil implementatie VN-ve…..
- SAO eert gepensioneerden voor bijdrage aan de samenleving..
- Hoe ziet het politieke landschap er uit?..
- Oral historica doorbreekt mythen en stereotypen Surinaams-J…..
- Stemlocaties uitgebreid vanwege groei in aantal kiesgerecht…..
- Karta-Bink: “Senioren en mensen met een beperking leven let…..
- Weinig interesse voor spoedvergadering DNA..
- Santokhi ontvangt dorpsvertegenwoordigers en ex-leden Jungl…..
- NPS zal IMF programma op operatietafel leggen..
- Leesboeken voor scholieren Boven-Surinamegebied..
- Vorswijk tevreden over aantal afgehandelde grondaanvragen..
- SWM laat USD 2,7 miljoen voor verbetering watervoorziening …..
- Doorsnee gezin heeft al gauw SRD 20 duizend nodig om armoed…..
- Open brief: Beleid jegens Inheemse en tribale gemeenschappe…..
- Raghoebarsing reageert op uitlatingen vicepresident over As…..
- Adek-vakbond eist uiterlijk zaterdag uitbetaling achterstal…..