Alle studenten van achttien jaar en ouder die ingeschreven staan bij een door het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) erkende onderwijsinstelling, komen in aanmerking voor de door de regering beloofde studententoelage van SRD 1000 per maand. Het merendeel van de studenten heeft de toelage inmiddels ontvangen, maar bij een groep zijn enkele onvolkomenheden geconstateerd.
ADVERTENTIE
Deze knelpunten worden samen met deskundigen opgespoord en opgelost. Volgens Hakiem Lalmahomed, voorzitter van de presidentiële werkgroep Studententoelage, hoeft niemand zich zorgen te maken over het mislopen van de toelage. In het programma Tak’ kon mit’ mi via GOV TV gaf hij de garantie dat alle rechthebbenden hun toelage zullen ontvangen, ook al vergt het enige geduld.
De meeste studenten ontvangen de toelage via de Uni5pay-app van de Southern Commercial Bank. Studenten die hun bankrekening hebben opgegeven, worden eveneens geholpen. Wie de toelage later ontvangt, krijgt deze met terugwerkende kracht.
Volgens Lalmahomed gaat het proces in grote lijnen goed, met uitzondering van ongeveer 20 procent van de geregistreerden die nog niet is uitbetaald. De werkgroep werkt hard aan het oplossen van deze gevallen. Veelvoorkomende problemen zijn bijvoorbeeld dat het opgegeven telefoonnummer niet overeenkomt met het geregistreerde nummer, waardoor het systeem de uitbetaling aanhoudt.
Studenten worden opgeroepen zich via hun school te registreren. Voor hulp of vragen kunnen zij terecht bij de helpdesk van het ministerie van Onderwijs via WhatsApp op nummer 8746731 of bij de Southern Commercial Bank.
Het project loopt in eerste instantie tot eind augustus van dit jaar. De werkgroep adviseert echter dat het initiatief, ongeacht de samenstelling van de toekomstige regering, wordt voortgezet, aangezien het direct ten goede komt aan de studenten.
- Artiesten moeten first time voters aanmoedigen te gaan stem…..
- Black voert vrouw van collega onder valse voorwendsels weg..
- Burgers kleden zich ten onrechte als militair – OPTSU eist …..
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet vers…..
- Werknemersbond en Security Alliance liggen met elkaar overh…..
- Misvattingen rond het presidentskandidaatschap binnen de ND…..
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..
- Verontrustend en afkeurenswaardig: OPTSU-propagandist aange…..
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- CAMOUFLAGEMARS..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..