Er zijn diverse veiligheidsmaatregelen getroffen, zodat de inauguratie van de nieuwe president en vicepresident ordelijk en veilig verloopt. De speciaal ingestelde inauguratiecommissie werkt samen met veiligheidsdiensten en pleegt overleg met het Nationaal Leger, het Korps Politie Suriname (KPS) en het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV). Zo geldt een strikte toegangscontrole en worden wegen afgezet, staat in een bekendmaking van het aankomend kabinet Simons-Rusland. De veiligheidscoördinatie staat onder leiding van Hans Jannasch.
De inauguratie op 16 juli wordt gehouden in de Anthony Nesty Sporthal (ANS) en wordt voorafgegaan door een officiële zitting van De Nationale Assemblée. De omgeving van de ANS en de route van het militair defilé worden strikt beveiligd. Vanaf dinsdag 15 juli op woensdag 16 juli zal er een kleine wegomlegging zijn om 00.00 uur en op woensdag een grote wegomlegging vanaf 06.00 uur.
De weggedeeltes tussen de Mr. Jagernath Lachmonstraat/Leysweg en de rotonde Mr. Jagernath Lachmonstraat/Lalla Rookhweg volledig worden afgesloten. Bewoners zullen wel toegang krijgen tot hun adres alsook noodzakelijk geacht bestemmingsverkeer. De autoriteiten benadrukken er rekening mee te houden dat de veiligheidsmaatregelen kunnen zorgen voor een eventuele oponthoud. Bedrijven, bewoners en instanties in de directe omgeving worden hierover apart geïnformeerd. Binnen dit gebied is het verboden te parkeren of goederen te verkopen. Langs de route worden dranghekken geplaatst, waar het publiek veilig het defilé kan volgen.
Op 16 juli zullen de gewapende machten zich in de ochtend in de omgeving van de Uraniumstraat opstellen ter voorbereiding op het defilé dat na de vergadering zal plaatsvinden op de route Uranium-Jagernath Lachmon-Adhinstraat. De straat zal daarom tussen 10.00 uur en 14.00 uur niet bereikbaar zijn.
Strikte toegangscontroleToegang tot ANS is uitsluitend mogelijk op uitnodiging of voor geaccrediteerd personeel. Bezoekers worden onderworpen aan strenge veiligheidscontroles, waaronder metaaldetectie, tassencontrole en fysieke fouillering. Vrouwelijk beveiligingspersoneel staat in voor de controle van vrouwelijke gasten. Wapens en andere verboden voorwerpen zijn ten strengste verboden.
De veiligheid van buitenlandse hoogwaardigheidsbekleders, waaronder staatshoofden en regeringsleiders uit de regio, wordt gegarandeerd door het DNV in samenwerking met de overige diensten. Jannasch roept het publiek op tot begrip: “Het is een bijzondere dag voor het land. We nemen onze verantwoordelijkheid serieus. De maatregelen zijn soms ingrijpend, maar noodzakelijk voor ieders veiligheid.”
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..
- Trump: VS heeft aanvallen uitgevoerd op drie nucleaire comp…..
- Boldewijn begrijpt beslissing Goerdat niet..
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; over…..
- WORLD WAR III..
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..
- Aftellen naar National Day Suriname op World Expo 2025 in O…..
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..
- Juwelendief slikt diamanten van $770.000 in om arrestatie t…..
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota schenkt Rode Kruis US$ 27.00…..
- Zwarte Toyota Vitz beschoten in Paramaribo: politie onderzo…..
- Korpschef moest sommige afdelingen 100% ontmantelen om inte…..
- Amerikaanse defensie zoekt partners voor versterking Guam..
- WAPENS IN KINDERHANDEN, EEN GENERATIE IN ERNSTIG VERVAL..