Er zijn diverse veiligheidsmaatregelen getroffen, zodat de inauguratie van de nieuwe president en vicepresident ordelijk en veilig verloopt. De speciaal ingestelde inauguratiecommissie werkt samen met veiligheidsdiensten en pleegt overleg met het Nationaal Leger, het Korps Politie Suriname (KPS) en het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV). Zo geldt een strikte toegangscontrole en worden wegen afgezet, staat in een bekendmaking van het aankomend kabinet Simons-Rusland. De veiligheidscoördinatie staat onder leiding van Hans Jannasch.
De inauguratie op 16 juli wordt gehouden in de Anthony Nesty Sporthal (ANS) en wordt voorafgegaan door een officiële zitting van De Nationale Assemblée. De omgeving van de ANS en de route van het militair defilé worden strikt beveiligd. Vanaf dinsdag 15 juli op woensdag 16 juli zal er een kleine wegomlegging zijn om 00.00 uur en op woensdag een grote wegomlegging vanaf 06.00 uur.
De weggedeeltes tussen de Mr. Jagernath Lachmonstraat/Leysweg en de rotonde Mr. Jagernath Lachmonstraat/Lalla Rookhweg volledig worden afgesloten. Bewoners zullen wel toegang krijgen tot hun adres alsook noodzakelijk geacht bestemmingsverkeer. De autoriteiten benadrukken er rekening mee te houden dat de veiligheidsmaatregelen kunnen zorgen voor een eventuele oponthoud. Bedrijven, bewoners en instanties in de directe omgeving worden hierover apart geïnformeerd. Binnen dit gebied is het verboden te parkeren of goederen te verkopen. Langs de route worden dranghekken geplaatst, waar het publiek veilig het defilé kan volgen.
Op 16 juli zullen de gewapende machten zich in de ochtend in de omgeving van de Uraniumstraat opstellen ter voorbereiding op het defilé dat na de vergadering zal plaatsvinden op de route Uranium-Jagernath Lachmon-Adhinstraat. De straat zal daarom tussen 10.00 uur en 14.00 uur niet bereikbaar zijn.
Strikte toegangscontroleToegang tot ANS is uitsluitend mogelijk op uitnodiging of voor geaccrediteerd personeel. Bezoekers worden onderworpen aan strenge veiligheidscontroles, waaronder metaaldetectie, tassencontrole en fysieke fouillering. Vrouwelijk beveiligingspersoneel staat in voor de controle van vrouwelijke gasten. Wapens en andere verboden voorwerpen zijn ten strengste verboden.
De veiligheid van buitenlandse hoogwaardigheidsbekleders, waaronder staatshoofden en regeringsleiders uit de regio, wordt gegarandeerd door het DNV in samenwerking met de overige diensten. Jannasch roept het publiek op tot begrip: “Het is een bijzondere dag voor het land. We nemen onze verantwoordelijkheid serieus. De maatregelen zijn soms ingrijpend, maar noodzakelijk voor ieders veiligheid.”
- Pakkitow: “Ik wil mijn bijdrage leveren waar nodig – ook bu…..
- OM aanbevolen bij twee pogingen ongeschikte landmeters beëd…..
- Panka vraagt zich af waarom er haast is bij ontruiming kant…..
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien..
- Nog twee verdachten opgesloten na schietincident..
- Nog twee aanhoudingen na schietincident..
- Wereldvoedselprogramma bouwt noodhulp af in West- en Centra…..
- Jozua Emanuel Licht (0) Suriname 11-7-2025..
- Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend be…..
- Opsporing Avinash Jodha..
- Transvaal breekt met coach Mannen..
- VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD…..
- Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik..
- Bond en directie Centrale Bank bereiken akkoord..
- Santokhi, pe a moni de? (2): Buitenlandse schulden niet afg…..
- Rusland: “Samen uit de crisis, sober beleid voor iedereen…..
- Directeur IOL: ‘Inschrijfgeld is niet meer van deze tijd…..
- Reactie op ‘Waarschuwing tegen…pakken’..
- PTC reikt diploma’s uit aan 74 afgestudeerden: ‘Suriname he…..
- Vrouwen domineren in zorgdiploma’s, oproep tot meer manneli…..
- Waakzaamheid en samenwerking cruciaal om malaria-vrije stat…..